Життя

Кіровоградщина в лідерах по зростанню цін на овочі (ІНФОГРАФІКА)

. 3125

У жовтні овочі так званого "борщового набору" безпрецедентно подорожчали. Кіровоградщина в лідерах по підвищенню цін.

 

Аномальний ріст цін на сезонні овочі викликали як посуха, так і спекуляції, переконує «Економічна правда».

Дані про зростання цін фіксують не тільки профільні експерти, а й Мінекономрозвитку і Держстат, які спільно моніторять рівень цін на соціально значимі товари, до яких відносяться і овочі.

Зокрема за місяць на Кіровоградщині картопля подорожчала на 34,46 %, капуста - на 38,72%, морква -на 36,62%, буряк - на 52,65%, цибуля - на 92,95%.

Загалом Кіровоградська область на 4 місці за здорожчанням овочів в Україні.

Основна причина - поганий урожай. Цей сезон експерти називають мало не найгіршим за останні 5-7 років. Зниження врожаю через посуху і скорочення посівів склало не менше 10-11%. Це відразу відбивається на цінах.

Експерти кажуть, що підвищення цін на "борщовий набір" викликане також штучно створеним дефіцитом.

"Об'єктивних причин для підвищення цін немає. Врожайність картоплі в нашому господарстві скоротилася на 50% Але картопля подорожчала найменше. У той же час врожай цибулі, моркви був на досить хорошому рівні ...", - каже комерційний директор компанії "Імпак" Дмитро Маліновський, що вирощує картоплю і моркву в Житомирській області.

Учасники ринку відзначають, що надалі значного відкату цін чекати не варто. "У зимовий сезон овочі трохи дорожчають, за рахунок збільшення витрат на зберігання і логістику", - говорить Дмитро Маліновський.

При цьому він додає, що і повторення різкого стрибка цін маловірогідне, оскільки ринок буде регулювати ціни за рахунок імпорту овочів з сусідніх країн. "Якщо вартість вітчизняної продукції знову зросте, то торговельним мережам, незважаючи на всі витрати, буде вигідніше працювати з імпортом", - зазначають в мережі "Брусничка". І це не порожні погрози. Вартість картоплі на оптових ринках Польщі на кінець жовтня становила всього 0,1-0,13 євро за кг.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама