Життя

Як поводитися кіровоградцям під час тривалого снігопаду

. 1856

Нині на Кіровоградщині – відлига, але не варто забувати, що все ще триває зима, та й березень такий місця, що може піднести морозяно-сніжні сюрпризи. Тож аби бути підготовленими до них, слід знати, як поводитися в дорозі і вдома, коли безперервно тривалий час сипле сніг.

З оголошенням штормового попередження необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), за герметизувати житлові приміщення, щоб зберегти тепло і зменшити витрати палива.

Якщо негода заскочила вас на дорозі, не варто долати снігові замети. Зупиніться, укрийте двигун з боку радіатора і встановіть автомобіль двигуном у навітряну сторону. Періодично виходьте з автомобіля розчищати сніг (не занесений снігом автомобіль – хороший орієнтир для пошукової групи). Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. І слідкувати, щоб вихлопну трубу не забивало снігом – тоді вихлопні гази не підуть у кабіну (кузов, салон) і не буде загрози отруєння.

Якщо в дорозі разом опинилося декілька осіб (на декількох автомобілях), то доцільно зібратися разом і використати одну машину як укриття. Не можна залишати автомобіль у сильний снігопад (хуртовину), тому що орієнтири, які здаються надійними, через декілька десятків метрів можна вже не побачити.

Водіям слід мати в машинах снігову лопату, ланцюги проти ковзання на приводні колеса, трос, запас води, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново приготувати в необхідній кількості корми і воду для тварин.

За матеріалами НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширюйте

Коментуйте


Реклама