Життя

На Михайла Горбачова "настукають" лідерам Євросоюзу

. 2163

Сенсаційний фрагмент інтерв'ю останнього Генсека ЦК КПРС британській The Sunday Times, де йдеться про підтримку Горбачовим рішення Володимира Путіна щодо приєднання Криму до Росії, не пройшов непоміченим в жодному загальноукраїнському електронному ЗМІ.

Михайлу Сергійовичу миттєво пригадали і розгін мирного мітингу в Тбілісі із застосуванням саперних лопаток, і штурм Вільнюського телецентру, - при тому, що недавно ті ж сайти натякали на особливу роль подружжя Горбачових у здобутті Україною незалежності.

Не змусила на себе чекати й реакція окремих політиків.

Так, в бліц-інтерв'ю радіостанції «Говорить Москва» депутат Верховної Ради України Антон Геращенко (фракція "Народний фронт") констатував: Михайло Горбачов "допомагає тепер своїми безрозсудними діями не лише СРСР розвалювати, а й Росію».

«У таких випадках Служба безпеки України приймає рішення про заборону в'їзду особам, які підтримують порушення територіальної цілісності України. Однак я не пригадую, щоб вони приїжджали останнім часом; йому (М. С. Горбачову - авт.) тут робити нічого. Будемо також дипломатичним шляхом звертатися до європейських партнерів, щоб його не приймали і в Європі, не фінансували його фонд, який допомагає розпалювати ненависть між Росією і Україною".

По правді кажучи, перший і останній президент СРСР взагалі-то не мав наміру відвідувати Україну. У найближчі плани Михайла Горбачова не входив і Крим, про що радіостанції "Говорить Москва" сказав прес-секретар "Горбачов-фонду" Володимир Поляков.

В інтерв'ю The Sunday Times Горбачов, нагадавши про задокументоване «волевиявлення більшості кримчан возз'єднатися з Росією», також зауважив, що його дії щодо півострова - в разі продовження існування СРСР, коли Крим з Севастополем були його частинами - відрізнялися б від дій Володимира Путіна.
... Перед вильотом до Стамбулу для участі у Всесвітньому гуманітарному саміті Президент України Петро Порошенко на Михайлівській площі Києва взяв участь в церемонії проводів національної футбольної збірної України на Чемпіонат Європи. Глава держави, зрозуміло, на той час вже знав про висловлювання Михайла Горбачова, проте відпускати репліки і коментарі з приводу Криму не став, зосередившись на Донбасі.

Якщо вірити панові Порошенку, вже найближчим часом українці отримають можливість співати український гімн у Донецьку під синьо-жовтими прапорами. Як це вже було під час попередньої Європершості-2012. "Що для мене було найяскравішою подією цього чемпіонату? - спитав Порошенко і сам собі ж відповів. - Виявляється, не події на футбольному полі, а - 2 години ночі, Донецьк, одягнений у жовто-блакитні кольори, який співає український гімн".

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама