Життя

Досвідчені автостопери про секрети вільних подорожей в компанії і наодинці (ФОТО)

. 4969

Нещодавно у Кіровограді відбувся тренінг на тему автостопу. Троє молодих і досвідчених автостоперів Аліна Пасічна, Дмитро Бабак та Вадим Хрипливий, які «обкатали» тисячі кілометрі лише ловлячи попутні автівки, поділились власними секретами цікавих та дешевих мандрівок. Окремі секрети і поради «Гречка» пропонує своїм читачам.

 

st

«Чим займаюся по життю? Насолоджуюся нею. Починала з найменшого - з другом до сусіднього міста, потім далі по Україні . Коли зрозуміла, що автостоп круто працює, поїхала в Росію реалізовувати мрію - побачити північне сяйво. Після цієї поїздки крила розправилися і прийшло усвідомлення того , що автостоп доведе і до Марсу. Згодом я почала кататися одна, спочатку по Україні, потім по Європі . Відвідала 16 європейський країн, плюс Росія і Білорусь . Скільки тисяч кілометрів наїздила навіть в голові не вкладається», - розповідає студентка 4-курсниця Аліна Пасічна.
«Автостоп розширює кругозір і змушує твою сіру речовину в голові думати швидше і знаходити рішення в нестандартних ситуаціях!» - мотивує студент, переселенець з Донецька Вадим Хрипливий.

Про плюси

Починаючи розмову про подорожі автостопом спікери в першу чергу зупинились на позитиві. Одразу зауважили, що автостоп не для тих, хто довіряє свої подорожі лише туристичним агентствам. Вільні мандри цікаві тим, хто любить екстрим, пам’ятні емоції та прагне вирватись із буденної рутини. Така подорож у будь-якому разі буде для вас несподіванкою, оскільки навіть чітко запланований і розрахований маршрут не дає гарантії того, що ви доїдете вчасно і одразу куди треба. Але можливість коригувати маршрут подорожі й самостійно обирати місця, які варто відвідати, – це однозначний плюс.
Автостоп чудова мовна і психологічна практика. У подорожі ви не лише вивчаєте мову, а й вчитеся підлаштовуватись під інших людей, шукати спільні теми для розмови, не торкатись тем табу і подібне.

st4

Про традиційні правила автостопу

Починати «стопити» без знання елементарних правил, переконують тренери, не варто. Неправильно підібраний одяг чи відсутність знань про знаки автостоперів точно не стануть запорукою успішної подорожі.
Найперше автостопери радять скласти маршрут, відзначивши у ньому найпопулярніші місця для ловлі автівок (наприклад, за кордоном зупиняти машини можна лише у спеціально визначених місцях) та основні точки своєї подорожі. У цьому чудово допоможуть електронні чи паперові карти.
Ловлячи авто, одразу домовляйтесь з водієм про безкоштовний проїзд. Цей момент має бути оговорений до того, як ви сядете у салон автомобіля. Навіть якщо в кінці поїздки водій вимагатиме гроші, наполягайте на тому, що ви домовлялись саме про безоплатний проїзд, показуйте, що ви студент чи безробітній і їздите лише безкоштовно, оскільки просто на те не маєте грошей.
Ніколи не сперечайтесь з водіями щодо їхніх музичних смаків, релігійних принципів чи світогляду. У його машині ви на його території! Автостопери радять підтримувати розмову в салоні, особливо їдучи з далекобійниками, оскільки ті, підбирають пасажирів саме для того, аби не заснути за кермом. Водночас, якщо розмова не задалась з перших хвилин, краще не надокучати водієві, а просто відпочити.
Найоптимальніше подорожувати вдвох – дівчині з хлопцем. Так безпечно і водії сприймають такі пари як надійних пасажирів.
Зупиняти автівки необхідо відповідним знаком – великим пальцем доверху. Це знак автостоперів. Рівно піднята вбік рука, особливо перед пасажирськими автобусами, означатиме, що ви готові заплатити за проїзд.

Як одягатись

Розкривати тему зовнішнього вигляду взялась Аліна Пасічна, яка мала не надто вдалий початок. «У першу поїздку я одягла сукню, нафарбувалась і розпустила волосся. Ось так робити не треба!», - почала Аліна і додала, що на дорозі потрібно бути яскравою, але не настільки, щоб тебе могли сплутати з працівницею легкої професії.
Дівчатам в подорож автостопом мандрівники радять одягати штани, сорочки чи футболки із закритим декольте та плечами. Волосся збирати, а макіяж не наносити зовсім. Як і хлопцям, так і дівчатам варто одягати на себе кольорові речі, які буде видно з відстані на фоні асфальту і зелені, та чіпляти чи одягати елементи, що світяться, аби вас можна було побачити на дорозі в темряві. Те, що взуття має бути зручним, а рюкзак – містким, навіть не обговорюється. До речі, наявність рюкзака у водіїв одразу викликає думку про те, що ви мандруєте і ловите машину саме для того, аби просунутись у своїй подорожі далі.

st3

Що з собою взяти

Рюкзак у першу чергу, переконують тренери. До нього покласти речі першої необхідності – речі особистої гігієни. Якщо подорож буде нетривалою (кілька днів), вистачить змінної білизни, зубної пастки та щітки, мила, невеликого рушника. Якщо поїздка затягнеться на тиждень і більше, варто прихопити змінний одяг, намет, спальник (якщо не плануєте зупинятись у когось на ночівлю). Замість парасольки варто брати дощовики. Чи брати засоби захисту, як-то шокер чи ніж, - питання впевненості в собі. Якщо наявність таких речей заспокоює, їх можна покласти до рюкзака.
Автостопери не радять збирати усю інформацію про подорож в одному місці, наприклад, у телефоні. Контакти, карти маршруту варто роздрукувати окремо, так як телефон може у будь-який момент розрядитися.

Корисні додатки

Для формування маршруту і визначення основних точок для «стопів» буде корисним проект Hitchwiki. На ньому не лише можна прочитати корисну для автостоперів інформацію, а й поспілкуватись з ними, переглянути карту ідеальних місць для зупинки автівок. Тренери розповідають, не завжди у зазначених місцях швидко зупиниш авто. Усе залежить від часу доби, дня тижня і пори року, тож варто довіряти інтуїції, часом шукати свого водія на зупинках, заправках, стоянках фур, із табличками і без них. Якщо машини довго немає або її важко зупинити, варто просто рухатись уздовж дороги в необхідному напрямку. Так час іде швидше і сам процес зупинки транспорту психологічно не важкий.
Місце для ночівлі можна обирати з допомогою сервісу Couckserfing, попередньо відшукавши на сайті людину, яка готова вас прийняти того чи іншого дня.

st2

Автостопери переконують, цей вид подорожі потрібно тільки спробувати. Боятися нечесних і небезпечних людей не варто, бо зупиниться на дорозі тільки той, хто розуміє, що таке автостоп, або той, хто готовий допомогти взамін на цікаве спілкування чи розповідь про ваш досвід подорожей.

Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама