Життя

Як правильно обирати і використовувати пестициди

. 1970

Купуючи засоби для захисту городніх та садових культур від шкідників та хвороб, ми іноді забуваємо, що захистити себе.

Фізична особа-підприємець, яка продає пестициди (гербіциди, інсектициди, фунгіциди і т. д.), зобов’язана мати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на засоби захисту, сертифікати якості, торгові накладні. Не купуйте препарати з рук у невідомих осіб — це дає додаткову гарантію уникнути фальшивок, що можуть бути більш небезпечними або взагалі не відповідати призначенню. Купуйте препарати лише в разовій дозованій заводській упаковці, що має етикетки з даними про товаровиробника, технологію застосування та міри безпеки (пляшечки із закрутками такими не є). Це допоможе уникнути придбання заборонених пестицидів, використання яких може привести до тяжких наслідків.

Обробляти рослини та дерева необхідно ввечері чи вранці, коли температура мінімальна, вибирайте безвітряну погоду. Не допускайте передозування, суворо дотримуйтесь регламенту застосування, обробку проводьте, переміщаючись за вітром, працюйте в робочому одязі, гумових рукавичках. Не оголяйте тіло, не допускайте забруднення шкіри. Після роботи ретельно вимийте руки, замініть одяг та після провітрювання обов’язково його виперіть. Перші чотири дні не проводьте механічну обробку ґрунту.

Пестициди не кладіть в сумку, в якій носите харчі, не зберігайте в житлових приміщеннях та в доступних для дітей місцях, адже яскраві упаковки привертають увагу.

Пам’ятайте, що пестициди — це небезпечна для людей отрута, тому необхідно бути з ними максимально обережними. Не перевищуйте рекомендовану кратність обробки, витримуйте рекомендовані мінімальні терміни очікування (до споживання урожаю) після останньої обробки. Ваше здоров’я у ваших руках!
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширюйте

Коментуйте


Реклама