Життя

Кіровоградець виростив свій зелений куточок, схожий до французького Версаля (ФОТО)

. 2009

На одній з вулиць міста Кіровограда є ландшафтна композиція, яка, незалежно від пори року, приваблює багатьох жителів своєю красою та витонченістю. Вічнозелені туї, самшити, ексклюзивні тис та ялинка канадська «Коніка» – все це власноруч вирощує кіровоградець Анатолій Гайворонський. Для чоловіка всі рослини та квіти – це ціла філософія життя.

 

fotor5

Майже двадцять років Анатолій займається ландшафтним дизайном, хоча закінчував факультет з економічним спрямуванням. «Мені подобається робити те, що ніхто до мене не робив. Я дивився на ландшафти Германії, Праги, Парижу і уявляв, як можна було зробити ще краще», - розповідає любитель. Таке захоплення рослинами почалося з облаштування паркану вічнозеленим самшитом, потім, додає Анатолій, захотілося чогось більшого і так дійшло до цілої композиції. До того ж змійка на паркані є унікальною, подібну ідею раніше ніхто не втілював.

888bzpKUt5w

За словами ландшафтника, дуже складно облаштувати подібний дизайн на маленькій території, спочатку треба спланувати все в голові, а потім вже писати макет. «Я часто слідкую за людьми і за тим, як вони помічають все навколо. Майже 50% людей пройшли б повз рослин і нічого не помітили, тому що у них в голові купа проблем. 20-30% - помітили б тільки троянди, бо всі полюбляють ці квіти як звичку прищеплену з дитинства. І лише 20% залишається справжніх цінителів, які звернуть увагу на всі рослини, оцінять композицію, а потім ще й дітей приведуть показати. Взагалі, дітей треба змалечку привчати до прекрасного», - ділиться думками ландшафтник.

Автор насаджень спеціально підбирав рослини, щоб вони не осипалися та росли ввесь рік. До того ж він розповідає, що раніше територія була захаращена та ніким недоглянута, а зараз тут росте його власний парк. Але і догляд потребує часу, якого у чоловіка невистачає через роботу. Найбільше кіровоградець захоплюється ландшафтами Версаля, а взірцем справжнього мистецтва для нього є Англія. «Коли з сім’єю були закордоном, то я обходив усі двори і парки. У Німеччині, наприклад, біля кожного дворика якісь насадження та квіти. Взагалі, люблю спостерігати за рослинами, як вони ростуть та розвиваються і отримую від цього задоволення», - розповідає любитель.

Анатолій попросив не називати точну адресу, де «живе» його міні-Версаль. За словами чоловіка є люди, які захоплюються красою, та люди, які її нищать через заздрість. Тому – хто шукає прекрасне, обов’язково його знайде.

fotor1 copy

fotor2

fotor3

fotor4

fotor6

fotor9

 fotor7

fotor8 2

IMG 6078

Аліна Каплій, фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама