Як уберегти дітей від небезпек в інтернеті

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 786

Потрапляючи до віртуального світу, важливо пам’ятати про безпеку перебування в ньому. Особливо це стосується дітей та підлітків.У навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області рекомендують, як уберегти дітей від небезпек в Інтернеті.

Які ж негативні явища можуть зустріти як дитину, так і дорослого у мережі Інтернет?

Буллінг — залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії, які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на людину.

Фíшинг – вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів (логінів і паролів) .Фішинг зазвичай здійснюють через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які ви відвідуєте. Наприклад, ви можете отримати електронний лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.

Кардинг — вид шахрайства, при якому проводять операцію з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційованої або не підтвердженої її власником.

Грумінг — входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, у тому числі і в сексуальному плані. Злочинці найчастіше встановлюють контакти з підлітками в чатах або на форумах. Зазвичай вони добре обізнані із захопленнями сучасної молоді і
без особливих зусиль підтримують бесіди. Вони знаходять співрозмовників, які чимось засмучені або шукають підтримки, співчувають їм, потім пропонують перейти в більш відокремлене віртуальне місце спілкування. Поступово втягують їх в обговорення інтимних питань. Потім пропонують зустрічі в реальному світі.

Отже, мандруючи інтернет-мережею, треба бути уважним та обережним і не нехтувати засобами захисту.


Разом з дітьми варто розробити правила користування Інтернетом. Особливо важливо домовтися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і про сайти, до яких вони збираються заходити. Особливо це актуально для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Потрібно контролювати діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

Необхідно знайти час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохотити їх ділитися з батками знаннями, отриманими в Інтернеті. Цікавитись, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють.

Варто поговорити зі своїми дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в онлайні, довідатись, як вони проводять дозвілля і чим захоплюються.


Навчати дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів. Наполягати на тому, щоб діти ніколи не надавали своєї адреси, номера телефону.

Навчити дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

Цікавитись, чи не відвідує дитина сайти з агресивним змістом. Перевіряти регулярно історію браузера. Очищена історія повинна послужити сигналом для батьків уважно придивитися до поведінки дитини.

Потрібно наполягати на тому, щоб діти ніколи не погоджувались зустрічатись зі своїми інтернет-друзями без вашого відома. Пояснити, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.

Навчити своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайн.

Наголошувати дитині, що вона не повинна повідомляти своїм віртуальним друзям пароль до своєї інтернет-сторінки та відповідати на питання, які стосуються особистого життя її та близьких.

Варто розповісти дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, — правда. Привчити їх запитувати вас про все, в чому вони не впевнені.

Необхідно попередити дитину, що спілкування в Інтернет не є її обов’язком. Якщо їй це більше не подобається або її лякають інтернет-друзі, то треба просто вимкнути Інтернет і розказати про все батькам.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв