Чому українки завчасно виходять із декрету

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 1589

Дві треті українок виходять з декретної відпустки раніше відведеного терміну. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, головними причинами такого рішення називають бажання покращити матеріальне становище сім'ї, а також страх втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці. Половина опитаних відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.

 

Тривалість декретної відпустки більшості українок не перевищує двох років. Не дивлячись на те, що закон дає можливість знаходитись у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, лише третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше відведеного терміну. Зокрема, кожна третя українка займалась вихованням малюка з відривом від роботи протягом двох років, кожна п'ята – від півроку до року. Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар'єрний тайм-аут тривалістю від 4 до 6 місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через декілька місяців після народження дитини.

dek1

Більшість жінок виходять з декрету раніше відведеного терміну, бажаючи покращити
матеріальний стан сім'ї. Про це заявили двоє з п'яти опитаних. Кожна четверта пояснює свій вибір страхом втратити кваліфікацію і через кілька років стати незатребуваною на ринку праці, а кожна п'ята – втомою від домашніх турбот і щоденної рутини.

Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації. А кожна восьма забажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишнє коло спілкування – клієнтів та колег. Проте лише дві зі ста опитаних повернулись в штат за запрошенням попереднього роботодавця.

dek2

Як показало опитування, більшість жінок (84%) зазнавали труднощів з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми. У кожної п'ятої складнощі були пов'язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідністю вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини та пошук роботи. І стільком же не вистачало впевненості у собі. Головною перешкодою для подальшого кар'єрного розвитку вони назвали страх не впоратись з новими обов'язками.

dek3

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2016 року. В опитуванні взяли участь 715 жінок з різних регіонів України, які ходили у декретну відпустку протягом останніх 5 років.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв