Життя

Як поводитися в разі виявлення вибухівки

. 1381

Однією із серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. Найчастіше терористичні акти пов’язані з вибухами. Вибухонебезпечні пристрої зловмисники переважно розміщують у місцях великого скупчення людей: у громадському транспорті, супермаркетах, кінотеатрах, стадіонах, в установах, на підприємствах тощо. Зважаючи на це, у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області нагадують про правила поводження із підозрілими предметами, що можуть виявитися вибухонебезпечними.

Відтак, у таких місцях передусім рекомендують звертати увагу на полишені напризволяще, начебто випадково забуті речі: пакунки, сумки, у яких можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:

- не чіпайте, не відкривайте, не переміщуйте знахідку;
- зафіксуйте точний час, коли її було виявлено;
- відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
- відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
- припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
- організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду
спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно терміново
повідомити в місцеві органи влади (сільську раду, відділення міліції,
районний відділ ДСНС України в області за номером 101).


Варто пам'ятати, якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що ви можете зробити, це залишити небезпечне місце.

До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють бомби парами, щоб через деякий час після вибуху першої з них пролунав другий вибух. Зловмисники сподіваються на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі і представники силових структур, і при повторному вибухові жертв буде набагато більше.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама