Життя

Чи є різниця, який папір купувати для принтера

. 7360

В інструкції до принтера присутній обов'язковий пункт - рекомендації по вибору паперу. Виробники вказують цілий список параметрів - від щільності і відсотка вмісту вологи до розмірів і типів покриття. Чи варто строго дотримуватися цих рекомендацій?

 

Щільність - важлива характеристика паперу для принтера

Принтер здатний друкувати на папері різної щільності. Допустимий діапазон цього показника вказується в характеристиках і залежить від потужності вузла протягання аркушів.

Будь-яка друкуюча оргтехніка може працювати з тонким офісним папером, щільність якого знаходиться на рівні 80-95 г / м2. Більшість принтерів справляються і з більш щільними носіями (95-150 г / м2). Але далеко не кожній моделі під силу папір підвищеної щільності 230 г / м2 і більше.

Що станеться, якщо щільність паперу не відповідає заявленим характеристикам? Занадто щільні листи принтери можуть пом'яти, а недостатньо щільні - зажувати або порвати.

Порада: для отримання якісних відбитків вкажіть в налаштуваннях друку тип паперу - «звичайний», «щільний» або «дуже щільний».

Якість паперу - понад усе
При покупці офісного паперу нової марки не поспішайте запасатися декількома пачками. Візьміть на пробу одну упаковку і протестуйте її. Утримайтеся від використання неякісного паперу, який має брак.
«Некондицію» можна визначити візуально і на дотик. Листи повинні мати однорідну структуру без будь-яких вкраплень і шорсткостей. Гарний папір має ідеально рівними краями без зазубрин. Розмір всіх листів повинен бути однаковим. Неякісний папір може подряпати друкуючу головку або засмітити вузли механізму.

Папір для фотодруку буває різним

Фотографії можна друкувати на будь-яких паперових носіях. Але для отримання зображень високої якості потрібно спеціальний фотопапір для принтера і плівка для друку. При виборі фотопаперу зверніть увагу на тип покриття, яке покращує поглинання фарбувальних пігментів і перешкоджає їх розтіканню.
Глянцеве покриття підходить для водних, пігментних і сублімаційних чорнил, а матове - для водорозчинних і ультрахромних. На глянці чорнило висихають миттєво, на матовій поверхні - кілька секунд. Віддавайте перевагу носіям з високою щільністю від 150 г / м2 і вище.

Чи варто купувати фірмовий папір від виробника принтера
Багато виробників оргтехніки випускають спеціалізовану фотопапір для своїх принтерів, яка коштує дорожче аналогів від сторонніх компаній. Виробники заявляють, що їх принтери розкриють свій потенціал на 100% тільки за умови використання оригінального паперу, створеного з урахуванням особливостей використовуваних технологій друку.

Безумовно, фірмовий фотопапір має ряд переваг. Вона забезпечує отримання відбитків високої якості і не потребує налаштуваннях параметрів друку - більшість сумісних принтерів розпізнають тип «свого» паперу автоматично.

Але і дешевші аналоги від сторонніх виробників можуть впоратися із завданням не гірше фірмової продукції. Адже якість друку залежить не від бренду паперу, а від її характеристик - щільності, текстури, типу поверхні, яскравості, білизни і вмісту вологи.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама