Життя

Що робити якщо відчули запах газу в приміщенні

. 9675

Попри очевидну користь використання газу в побуті, порушення правил безпеки користування ним може призвести до небезпечних наслідків. Про правила безпечного поводження із газовими приладами та дії в разі виникнення надзвичайних ситуацій інформує Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області.

 

Користування пошкодженими газовими плитами, газопроводами призводить до збільшення випадків отруєнь газом, вибухів і пожеж. Під час тривалого горіння газу в закритому приміщенні утворюється чадний газ (СО) — дуже токсична речовина, яка при кімнатній температурі активно реагує з киснем і тому здатна зменшувати концентрацію кисню в повітрі та крові. Якщо вчасно не зреагувати і не провітрити приміщення та не надати медичну допомогу, то людина непритомніє, у неї зупиняється дихання, може настати смерть.

Крім чадного газу, у невеликих кількостях можуть утворюватися небезпечні для життя шкідливі хімічні з`єднання (формальдегід, ацетон). От чому з газовими приладами потрібно поводитись особливо обережно і завжди дотримуватись правил безпеки.  

Відчувши запах газу в приміщенні:

-негайно вимкніть пальники й перекрийте газ;
-якщо вони вимкнені, то перевірте, чи перекрито газовий кран;
-відчиніть вікна та двері, створіть протяг та провітріть приміщення;
-уникайте дій, які можуть викликати іскру та вибух, а саме: не вмикайте електрику (вимикач, електричний дзвінок, електроприлади), не користуйтесь для освітлення відкритим вогнем, не паліть;  
-ніколи не намагайся виявити витікання газу, підносячи до можливого місця витоку запалений сірник або запальничку. Якщо вам здається, що газова труба пропускає газ, намажте її мильною піною — у місці витікання з'являться бульбашки;
-не ремонтуйте газове обладнання самотужки;
-повідомте про витікання газу в аварійно-диспетчерську службу газового господарства за номером телефона 104 та залишіть приміщення.

У повсякденній діяльності:

-не залишайте увімкнений пальник без нагляду;
-стежте, щоб рідина при закипанні (вода, молоко, суп тощо) не загасила газ;
-ніколи не використовуй газову плиту для опалення приміщення;
-не навантажуйте газові труби, не сушіть на них речі, не стукайте по них.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама