Життя

Як поводитися під час урагану

. 2956

Ураган – це вітер великої руйнівної сили і значної тривалості, швидкість якого понад 29 м/сек. Оцінюють силу вітру в балах згідно зі шкалою Бофорта.

 

Небезпечні фактори урагану

- травмування, а інколи і загибель людей;
- руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їхніх верхніх поверхів і дахів;
- перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів;
- знищення садів та посівів на полях.

Після штормового попередження потрібно негайно:

- зміцнити нестійкі конструкції, зачинити двері, вікна, приміщення на горищі, люки, вентиляційні отвори, ворота у виробничі і тваринницькі приміщення; припинити всі зовнішні роботи;
- великі вікна і вітрини необхідно оббити дошками;
- шибки заклеїти смужками паперу або тканини;
- двері і вікна з підвітряної сторони залишити відкритими, щоб урівноважити внутрішній тиск у будівлі;
- з дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть травмувати людей;
- по можливості відімкнути комунально-енергетичні мережі, відкрити допоміжні люки для пропускання води;
- запастись електричними ліхтарями, гасовими лампами, свічками; створити запас води та продуктів на 2-3 доби, запастись медикаментами та перев’язувальними матеріалами;
- увімкнути місцеве телебачення та радіозв’язок: по них будуть передаватися повідомлення органів цивільного захисту.

Під час урагану:


• Знаходячись у будинку, остерігатися поранень осколками скла, що розлітається. Для цього потрібно відійти від вікон і стати впритул до простінку. Можна використовувати також міцні меблі. Найбільш безпечним місцем є підвали та внутрішні приміщення перших поверхів цегляних і кам’яних будинків.
• Не виходити на вулицю одразу ж після послаблення вітру, тому що через декілька хвилин порив може повторитись. Якщо це все ж необхідно, то потрібно триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, щогл, опор.
• Запам’ятайте, що найчастіше під час урагану та штормового вітру люди отримують травми від уламків скла, шиферу, черепиці, шматків покрівельного заліза, зірваних дорожніх знаків, вивісок, деталей фасадів і карнизів будинків.
• Остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, обірваних дротів від ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.
• Якщо ураган застав вас на відкритій місцевості, то найкраще заховатись у канаві, яру, ямі чи будь якій заглибині: лягти на дно заглибини і міцно притулитися до землі.
• Небезпечно заходити до старих і пошкоджених будівель: вони можуть обвалитись від натиску вітру.
• Не торкатися обірваних електропроводів: вони можуть перебувати під напругою.
• Якщо ви їдете автомобілем — зупиніться. Виходьте і швидко ховайтесь у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.
• Заборонено знаходитися на шляхопроводах, наближатися до місць зберігання легкозаймистих або небезпечних хімічних речовин.


Головна умова виживання — не панікувати, діяти свідомо та утримувати інших від необачних дій, надавати допомогу постраждалим.


НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширюйте

Коментуйте


Реклама