Життя

Готуємо вдома солену карамель

. 3824

Хто не любить карамель? Натуральну, солодку, але не приторну карамель можна приготувати і вдома.

 

Інгредієнти: цукор 100 г, вершки 33% 120 г, масло вершкове 30 г, сіль 0,5 ч.ложки

Отже, цукор треба покласти в суху нержавіючу каструлю з товстим дном. Каструля має бути більша за об'ємом, щоб коли ми додамо інші складники і суміш почне пінитись, все не витекло на плиту. Поставити на невеликий вогонь, час від часу помішуючи (а краще просто потрушуючи каструлю) у процесі плавління цукру. Мішати зручніше дерев'яною ложечкою. Цукор має розплавитись і стати карамельним на колір ( в залежності від того як швидко ви зреагуєте і який сильний вогонь, в результаті ваша карамель матиме відтінок від кольору цукерок «корівка» і до кольору вареної згущенки). Коли цукор розплавився, додаємо нагріті вершки і перемішуємо до однорідності. Далі додаємо масло і сіль, перемішуємо до однорідності і даємо проваритись хвилину. Факультативно можна додати горішки. В мене цього разу був подрібнений смажений фундук.

Будьте обережні! Коли вкинете їх і почнете мішати буде шипіти і шкварчати, підніматись шапкою — це нормально. Головне бережіть руки, адже температура плавлення цукру 160-190℃, тож опіки можуть бути серйозні.

Ще гарячим виливаємо карамель в банку ( вийде близько 200мл карамелі), даємо вистигнути і ставимо в холодильник, де вона може спокійно зберігатись кілька тижнів.

Коли у вас є така карамель, то ви її можете сміливо мазати на печиво собі чи дітям, адже впевнені в усіх складниках, додавати в каву, а також готувати страви за її участі не заморочуючись в процесі на етап варіння карамелі. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама