Життя

Як уникнути лиха під час відпочинку на річці

. 3042

Літо - пора року, коли найбільш популярний відпочинок на воді. Однак, в цей період не варто забувати і про дотримання правил поведінки, аби уникнути неприємних наслідків для себе та близьких. Тому навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області нагадує громадянам, яких правил варто дотримуватися, аби відпочинок був безпечним.

79148481Загальні правила поведінки

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути у спеціально відведених для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволено в спокійну безвітряну погоду при температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С

2. Купатися можна тільки за умови гарного самопочуття. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин. Відпочивати краще в затінку, не перегріватися.

3. Не варто купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. Стрибати у воду можна тільки у водоймах, в яких вам відомі глибина та стан дна.

4. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не беріть участі у великих запливах, не допускайте у воді грубих ігор, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

5. Не можна запливати за попереджувальні знаки, буї. Причиною нещасних випадків на воді можуть бути сильні течії, підводні вири, що можуть затягнути навіть досвідченого плавця, водорості, що сковують рух людини.


6. Непосильна боротьба з течією виснажує сили плавця. Краще плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині і повільно наближаючись до берега. Якщо ви потрапили у вир, треба набрати якнайбільше повітря в легені і, занурившись у воду і зробивши сильний ривок убік за течією, спливти на поверхню.

7. Якщо ви заплутались у водоростях — не робити різких рухів та ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Потрібно лягти на спину і м’якими, спокійними рухами виплисти у бік припливу. Якщо це не допоможе, то треба підтягти ноги та обережно звільнитися від рослин руками.

8. Без необхідності, жартома, не кличте на допомогу. Не варто використовувати для плавання дошки, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

9. Не можна пірнати у воду з дамб, причалів, дерев, човнів, катерів, стрімких берегів. Людям, які не вміють плавати, слід заходити у воду не глибше ніж до поясу.

10. Дітей, які граються біля води, необхідно тримати постійно у полі зору. Купатися діти можуть тільки у присутності дорослих. Не можна підпливати близько до плавзасобів, які проходять неподалік від місць масового купання людей.

11. Заборонено забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т. п.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання. Заборонено купання після вживання алкогольних напоїв.

Надання допомоги потерпілому на воді

- Якщо ви не вмієте плавати, не кидайтеся на допомогу, щоб не довелося рятувати двох. Запам'ятайте, що врятувати того, хто потопає, може тільки той, хто сам добре плаває.

- Киньте людині, що тоне, рятувальне коло, надувну іграшку або матрац. М’яч теж плаває, але його важко впіймати.

- Якщо ви впевнені, що зможете врятувати потерпілого, то підпливіть до нього і спробуйте схопити його за волосся і плисти до такого місця, де можна буде стати на ноги і винести потерпілого на берег. Пливіть на боці (це зручніше) і стежте за тим, щоб підборіддя потерпілого залишалося над водою.

- Якщо потерпілий встиг наковтатись води або знепритомнів, потрібно відразу ж видалити воду з його легень. Для цього треба перевернути його обличчям вниз, покласти животом на своє коліно і сильно стиснути грудну клітку. Якщо після цього потерпілий не почне дихати — зробити йому штучне дихання.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама