Життя

Спіннер: купувати, чи не купувати?

. 5240

Забавки для дітей у різний час були різні: і тамагочі, і йойо, і фішки з Покемонами. Зараз інший тренд у цьому напрямку – спіннери. Потрапивши у середовище дітей неодмінно побачиш як хтось крутить цю штукенцію у руках. Але що таке спіннери? Яке психологічне підґрунтя раптової прихильності до них дітей? Про це розповіла психолог Інга Кузнєцова.

 

Що таке спіннер? На мій погляд, перш за все, це предмет сучасної дитячої субкультури. У всі часи у світі дітей існував якась річ, котра мала якусь виняткову цінність. У часи Тома Сойєра діти збирали скляні кульки. У нашому дитинстві це були календарики, потім – наліпки від жуйок. Тепер – спіннери.

Для того, щоб розвинути шалений попит до певного предмету, треба закласти в його історію легенду дивовижного зцілення. В даному випадку розказали, що спіннер зцілює від аутизму. Історія спіннера включає також легенду жахливої трагедії його вибуху, що привертає до нього увагу. Як мінімум, хочеться ризикнути: а раптом тебе випадково «пронесе»? Насправді, це – рекламний хід, який навіює думку: якщо купиш дорожчий спіннер і більш якісний – то можна уникнути летального кінця.

Навіщо у всі часи дітям були потрібні ці елементи субкультури? Думаю, це своєрідний життєвий досвід володіння матеріальними речами, а також почуттів і відношень з приводу того, що він є і у тебе, і інших. У Дані спіннер красивий, фірмовий за 700 гривень, а у мене маленький китайський за 50. Як я буду відчувати себе з цього приводу? Як заведу розмову з Данею? Як буду реагувати на його підколи? Ці питання геть не смішні і не дурні.

Можна провести таку паралель: ви їдете у тісній маршрутці на роботу. Достатньо пом’явши та вимастивши пуховик ви покидаєте транспорт і йдете до місця Х. І тут до ваших ніг підлітає джип, із нього виходить дівчина в норковій шубі і йде в одному напрямку з вами. Які ваші почуття? Емоції? Чим вони відрізняються від почуттів дітей?

Якщо дитині хочеться саме крутий спіннер, його ж можна добитися: випросити всіма способами у батьків, зібрати по крихтам гроші, в кінці-кінців – обмінятися з друзями. І це – теж досвід того, як досягати того, чого хочеш.

Але головна фішка спіннерів у тому, що він «заспокоює» та «розвиває».

З приводу заспокоює. Якщо у ваших дітей є звичка крутити щось у руках, то це має бути сигналом: у дитини внутрішня напруга, вона неспокійна і т.п. З цим можна і треба щось робити: прибирати стресову ситуацію, вчини навичкам розслаблення і володіння собою, підвищувати впевненість в собі. Спіннер в цьому не допоможе. В таких випадках треба звертатися до психолога.

Ще однією точкою зору є те, що спіннер заспокоює гіперактивних дітей на заняттях. Тут можна серйозно посперечатися. Якщо гіперактивна дитина відволікається на свій спіннер, потім звертає увагу на чийсь інший, а потім думає про те, як ним можна з’їздити по шиї і тому подібне. Тому в Америці спіннери у багатьох школах заборонені.

Про розвиток.

Наукових даних про те, як певна кількість дітей крутила протягом певного часу спіннер і отримала якийсь ефект розвитку немає. Звичайно, якщо дитина в цей час не крутить його на всіх частинах тіла різними способами, поступово оволодіває трюками і це допомагає розвивати координацію, моторику, вчить цілеспрямованості та наполегливості. Але ці навички можна отримати граючи у футбол, вишиваючи хрестиком та малюючи.Власне кажучи, є багато способів розвитку дитини, просто спіннер «в тренді». 

І тепер найголовніше питання: «купляти, чи ні?». Якщи дитина хоче і просить – купіть, тому що це досвід володіння предметами субкультури. Купіть той, який можете собі дозволити, не треба віддавати останні гроші. А дитині треба пояснити, що можете купити тільки такий.

Загалам, питання "треба, чи не треба спіннер?" залишається відкритим для кожного. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама