Життя

Як вберегтися від теплового удару

. 1620

 

Останніми днями температура повітря раптово піднялася до рівня "спека", а з нею і небезпека отримати тепловий удар.

 

teplovyjudar

Тепловий удар виникає через сильне перегрівання організму, коли прискорюється теплоутворення з одночасним зниженням або уповільненням тепловіддачі в організмі. Тепловий удар може відбутися не тільки на пляжі в спеку, але й при роботі в жарких приміщеннях, в автомобілі.

У групі ризику – люди поважного віку, з надмірною вагою, діти й ті, хто страждає на хронічні захворювання – гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця.

Як розпізнати тепловий удар

Ознаками теплового удару є почервоніння шкіри, задишка, слабкість, нудота, блювота, запаморочення, потемніння в очах, зорові галюцинації, частий і слабкий пульс, сухість шкіри, м'язові спазми і біль, прискорене дихання, порушення або повна відсутність сну. У важких випадках трапляються галюцинації, судоми, мимовільне сечовипускання і дефекація, непритомність.

Перша допомога при тепловому ударі

При перших ознаках теплового удару слід викликати лікаря. До його приїзду основне завдання — забезпечити охолодження організму. Якщо потерпілий відчуває нудоту, слабкість, то йому варто лягти на спину в прохолодному місці. Однак при блювоті треба лежати так, щоб не захлинутися.

Поради тим, хто доглядає за людиною, що зазнала теплового удару: прикладіть їй на лоб і під потилицю холодні компреси, забезпечте приплив свіжого повітря, за можливості обливайте тіло прохолодною (18-20 градусів) водою. Потерпілому можна навіть прийняти прохолодну ванну, а якщо свідомість затуманена, то слід вдихати пари нашатирного спирту.

Профілактика теплового удару

Уникайте фізичної активності в занадто спекотні дні і в години активного сонця – від 11:00 до 16:00.

Захищайтеся від сонця, надівши головний убір, або використовуйте парасольку. Носіть одяг світлих тонів з добре провітрюваних, натуральних тканин (бавовна, льон). Не перебувайте на сонці в період його підвищеної активності. Пийте велику кількість рідини (1,5-2 л на день), добре втамовують спрагу морс, квас і особливо гарячий чай.

Відчиняйте вікна, використовуйте вентилятори та кондиціонери для підтримки постійної циркуляції повітря в закритих приміщеннях. Уникайте переїдання. Не рекомендовано вживати алкоголь.

За матеріалами Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама