Життя

Як врятувати очі від комп'ютерного зорового синдрому

. 1754

 

Очільниця МОЗу Уляна Супрун розмістила у Facebook посилання на вправи для очей, які українці перевтомлюють різними гаджетами. В результаті користування сучасними пристроями в населення розвивається комп'ютерний зоровий синдром (Сomputer Vision Syndrome, CVS).

Такі симптоми, як почервоніння та сухість очей, розмивання та подвоєння зображення зустрічаються у близько 60 мільйонів людей по світу, які користуються комп’ютерами.

Як відзначає Уляна Супрун, щоб допомогти очам почуватися в нормі, необхідно регулярно робити перерви та тренування. Зокрема, користуватися наступними додатками та програмами для очей:

1. Save my eyes - додаток, який працює як нагадування про перерву для ваших очей. (https://goo.gl/rY8nEk).

2. F.lux - програма, що регулює температуру кольору монітора комп'ютера відповідно до географічного положення та часу доби, що задаються користувачем. Якщо ви засиджуєтесь перед екраном до пізньої ночі, програма працюватиме так, що екран поступово темнішатиме і нагадувати вам, що пора закінчувати роботу (https://goo.gl/9Kz515).

3. Blimb.su - міні-тренажер для очей. Щогодинно нагадує про перерву та пропонує невеликий комплекс вправ. Цей додаток можна не завантажувати, просто тримайте його відкритим на вашому комп’ютері (http://blimb.su/).

4. EyeLeo - ще один додаток, який пропонує вправи для очей та регулює кількість часу, проведеного перед екраном (http://eyeleo.com/).

Нагадаємо, що дві школи Кропивницького долучилися до всеукраїнського проекту з перевірки зору в дітей.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама