Життя

Як правильно підписувати туристичний договір аби відпустка не пішла шкереберть

. 2807

За кілька днів вже настане літо - пора відпусток, відпочинку та подорожей. Однак інколи, користуючись правовою необізнаністю населення, туристичні фірми надають громадянам неякісні послуги або порушують їхні права. Саме тому, в ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області пропонують звернути увагу споживачам на основні правові моменти при укладанні договору на туристичне обслуговування.

5478940 summer vacation wallpapersНасамперед зазначають, що законодавство на боці туриста, тобто споживача. Захист прав особи, котрій надаються туристичні послуги, передбачений Законом України «Про туризм», «Про захист прав споживачів», Цивільним кодексом України та низкою інших нормативно-правових актів.

Згідно зі статтею 20 Закону України «Про туризм» ці особливості полягають у наступних умовах:

1) термін перебування на відпочинку із зазначенням дат початку та закінчення туристичного обслуговування;
2) характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, їх вид і категорія, а також дата, час і місце відправлення та повернення (якщо перевезення входить до складу
туристичного продукту);
3) готелі, місце їх розташування, категорія, термін і порядок оплати готельного обслуговування;
4) види і способи забезпечення харчуванням;
5) мінімальна кількість туристів у групі (у разі потреби) та у зв’язку з цим триденний строк інформування туриста про те, що туристична подорож не відбудеться через недобір групи;
6) програма туристичного обслуговування;
7) види екскурсійного обслуговування та інші послуги, включені до вартості туристичного продукту;
8) інші суб’єкти туристичної діяльності (їх місцезнаходження та реквізити),
які надають туристичні послуги, включені до туристичного продукту;
9) страхувальник, що здійснює обов’язкове та/або добровільне страхування туристів за бажанням туриста, інших ризиків, пов’язаних з наданням туристичних послуг;
10) правила в’їзду до країни (місця) тимчасового перебування та перебування там;
11) вартість туристичного обслуговування і порядок оплати;
12) форма розрахунку.

Тобто, договір із туроператором чи турагентом буде дійсним лише тоді, коли у ньому будуть прописані всі вищезазначені умови. Адже узгодження саме цих питань зможе забезпечити споживачу отримання послуг належної якості.

Після сплати коштів на туристичне обслуговування переконайтеся в тому, що Ви отримали від туроператора квитанцію про сплату суми коштів, передбаченої договором. Обов’язково дізнайтеся юридичну адресу Вашої турфірми, адже вона може знаходитися в іншому місті.

Якщо у вас виникли претензії щодо якості послуг, які надає туристична фірма, то будь-які спірні моменти обов'язково фіксуються документально. Доказами можуть бути фотографії, на яких відображено недоліки сервісу, антураж готелів, що не відповідає умовам договору, квитанції за послуги, які повинні були увійти до вартості туру.

Пам’ятайте: законодавством передбачене право туриста відмовитися від виконання договору на туристичне обслуговування до початку туристичної подорожі (Закони України «Про захист прав споживачів» та «Про туризм»).

Якщо у Вас все ж виникли непорозуміння із туроператором і Ви вважаєте, що не зможете захистити свої права без кваліфікованої допомоги - звертайтеся до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул. Тараса Карпи, 84, кабінет № 410).

Поширюйте

Коментуйте


Реклама