Життя

Підготовка до школи навесні: правила заощадження для батьків

. 2149

Аби зекономити не лише нерви, час, але й кошти краще скуповувати одяг і канцтовари не в кінці серпня, а підготуватися до школи заздалегідь - навесні.

"Фінгвін" підготував поради, як заощадити на підготовці до школи й запропонував базовий список того, про що варто подумати вже сьогодні.

Одяг для школи:

– основний: наприклад, брюки піджак/бомбер/худі для хлопчика або спідниця/брюки жакет/бомбер/худі для дівчинки;

– змінний комплект: наприклад, ще одні брюки, реглан/трикотажний жилет з V-вирізом для хлопчика або сарафан реглан/кофта на гудзиках для дівчинки;

– додатковий: сорочки/блузки/гольфи/водолазки, які бажано міняти щодня. Тому таких варіантів має бути не менше трьох.

Критично погляньте на минулорічну форму: можливо парі речей будуть за розміром і наступного року. Теж відноситься і до аксесуарів, і канцелярії – перевірте, що залишилося цілим і придатним для подальшого використання.

Приміром, сорочку з довгими рукавами, з якої виріс ваш школяр, можна перетворити на теніску. З жакета, рукави якого сталі короткуваті, легко зробити стильний жилет. Обрізавши брюки школярки, отримаєте капрі, широкі брюки – кюлоти.

Лайфхак: частенько сорочки-блузи на школярів старших класів вже можна благополучно купувати в “дорослих” відділах або Інтернет-магазинах.

По-перше, є шанс знайти щось не таке банальне як у однокласників. По-друге, не доведеться платити дорожче за те ж саме за якістю, але з маркуванням “шкільна форма”. Адже така сертифікація – це додаткові витрати для виробника, а значить і для вас.

Що стосується розміру – купуйте із запасом на піврозміру-розмір. Врешті-решт, брюки можна і укоротити в серпні – знайти ательє простіше, ніж знайти костюм.

Спортивна форма

Якщо ви не встигли підібрати форму серед літа, то у вересні можна використати літній набір: спортивні шорти і футболку. А наприкінці місяця ціни на шкільний гардероб трохи знижуються. Тому якщо щось і відкладати на вересень, так це придбання нової форми на фізкультуру. А ось кросівки можна підшукати заздалегідь, скориставшись літніми міжсезонними знижками.

Приміром, взуття можна купити в травні/червні на розпродажі. Радять не забути про нижню білизну й аксесуари, рюкзаки-сумки, в тому числі і для спортивної форми.

Навчальні посібники

Школи забезпечують лише підручниками, а усі додаткові матеріали і набори “підручник/робочий зошит” з іноземних мов доводиться купувати самим батькам. Стандартних програм зараз практично немає, тому важливо заздалегідь з’ясувати по яких підручниках доведеться займатися школяру наступного року, щоб заздалегідь замовити відповідні посібники у видавництві. Як правило, усе це відомо заздалегідь, тому клас може купити все ще навесні, отримавши знижку за оптове замовлення.

Лайфхак: Важливо, що у кінці навчального року, коли формуються масові замовлення на додаткові наклади і видавництва переглядають ціни, купити “торішній” підручник або посібник можна майже удвічі дешевше.

Крім того, багато батьків і школярі готові продати за півціни ті або інші підручники, як тільки екзамени з них складені. Шукайте ці пропозиції на сайтах типу OLX, Bigl, в соцмережах і групах, де “сидять” старші класи вашої школи і їх батьки.

Канцтовари

Просто контролюйте за списком – що є, чого немає:

щоденник;
зошити в клітину і лінію (якщо молодша школа – ще і в косу лінію), тонкі і загальні;
обкладинки для підручників, зошитів, щоденника;
пенал;
ручки сині – 5-10 штук;
олівці прості – 10 штук, олівці кольорові – набір, фломастери – набір;
гумки, точила, лінійки, косинці – по 2;
циркуль або готовальня – для середньої і старшої школи;
клей-олівець, ПВА;
білий папір А4 – пачка;
альбом, фарби (акварель/гуаш), 2 пензлики, склянка-“непроливайка”;
кольоровий папір і картон, білий картон, ножиці, скотч, пластилін;
і т. д. (допишіть).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама