Життя

У МОЗ розповіли про норми вживання води

. 2386

Зокрема, про те чи можна пити воду під час їжі, або краще «до» чи «після» вживання їжі.

voda

Як повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я з посиланням на біолога та наукову блогерку Дар’ю Прокопик, пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі.

Норми вживання води для всіх

Немає єдиної для усіх норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо. Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі - вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води.

Крім того, споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Втім, літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття.

Скільки пити дітям

Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру.

Крім того, діти, що пили достатньо, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом.

Ми отримуємо рідину із води, напоїв, їжі, зокрема, овочів, фруктів, супів, та внаслідок окислення жирів. Єдиних норм споживання рідини немає, але приблизно поради такі:

Немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день.

Дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день.

Підліткам: 50 мл/кг ваги на день.

Якщо дитина їсть тверду і суху їжу, або активно грається, чи довкола спекотно і сухо, або хворіє, то потреба в рідині також зростає.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама