Життя

МОЗ спростило умови підписання декларацій з сімейними лікарями

. 2429

Тепер для укладання угоди з лікарем "первинки" не потрібні копії документів та вказування місця прописки.

3 липня набули чинності зміни, внесені Міністерством охорони здоров’я до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Відтепер пацієнт при підписанні декларації має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта.

Крім того, скоротився перелік інформації, що вноситься до декларації. І декларація буде на одному аркуші, що зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення.

Зокрема, в декларації тепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки він обирає лікаря незалежно від місця прописки.

Також уточнене положення декларації з приводу ознайомлення пацієнта про персональні дані. Так, пацієнт своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, і достовірність наданих даних. Також пацієнт засвідчує, що йому відомі його права відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», та мету збирання та обробки персональних даних, зазначених у декларації.

А для тих, хто підписав декларації до 23 березня 2018 року, тобто до початку національної кампанії з вибору лікарів подовжили термін дії декларацій про вибір лікаря ще до 1 січня 2020 року. До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Але немає необхідності спеціально для цього приходити у медзаклад. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.

Натомість декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності цих змін, дійсні і не анулюються.

Крім того, невідкладну допомогу можна отримати і без декларації.

Зокрема, у МОЗ відзначають, що держава може гарантувати надання повного пакету послуг первинної медичної допомоги, коли пацієнт підписує декларацію про вибір лікаря. Однак поки громадянин не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, то має право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров'я.

Невідкладні стани супроводжуються такими симптомами:

- раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
- головним болем, запамороченням, слабкістю;
- болем у попереку, суглобах;
- підвищенням артеріального тиску;
- больовим синдромом у онкологічних хворих;
- алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;
- загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

За матеріалами сайту Міністерства охорони здоров'я.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама