Життя

Мамам нагадали основні правила грудного вигодовування

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2309

Сьогодні розпочинається Всесвітній тиждень грудного вигодовування, тому МОЗ вирішив нагадати про основні правила грудного вигодовування.

38135305 1033052273524544 2817239405029228544 n

З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла - захист від хвороб.

У Всесвітній тиждень грудного вигодовування один за одним будемо нищити міфи про грудне вигодовування. Адже дуже часто найбільшою складністю для жінки, яка починає годувати грудьми, є дезінформація.

Перший і найпотужніший міф, який лякає майбутніх мам: грудне вигодовування – це боляче.

Правда у тому, що годувати грудьми – це не боляче. Але для цього жінка повинна знати, як правильно прикладати дитину.

Ознаки правильного прикладання дитини до грудей:
⚪️ підборіддя дитини торкається грудей;
⚪️ рот дитини широко відкритий;
⚪️ нижня губа дитини вивернута назовні;
⚪️ дитина більше захоплює нижню частину ареоли.

Якщо з'явилися тріщини, потрібно відкоригувати техніку прикладання. Ні в якому разі не обробляйте тріщини на сосках препаратами, що містять спирт – це лише сприятиме збільшенню тріщин. А от молозиво, молоко і слина дитини мають ранозагоювальні властивості.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування і теплота мами забезпечують відчуття безпеки і комфорт. Дитина зростає здоровою і менше капризує, а мама зберігає внутрішній спокій.

Основні правила грудного вигодовування:

1. У перші хвилини життя немовляти треба забезпечити тактильний контакт "шкіра до шкіри" та прикласти дитину до грудей мами якнайшвидше.

2.Мама та новонароджений повинні перебувати в одній кімнаті 24 години на добу, у такий спосіб буде легше годувати дитину на вимогу

3. Годувати дитину виключно грудним молоком протягом перших шести місяців життя - не слід давати малюкам жодних інших продуктів харчування, навіть воду

4.Жодних пляшечок, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування.

5. З шести місяців можна вводити прикорм, але продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і старше.

Поширюйте

Коментуйте