Життя

Як отримати допомогу при народженні дитини: інструкція

. 3354

Соціальна допомогу в зв’язку з народження дітей гарантоване державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі.


95 main

Про основні аспекти реалізації такого права в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» роз’яснюють фахівці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Процедура призначення та виплата допомоги при народженні дитини здійснюється органом соціального захисту населення за місцем проживання батьків. Документи, необхідні для призначення соціальної допомоги, подаються особисто, не пізніше 12 місяців з дня народження дитини.

Матеріальна допомога при народженні малюка в 2018 році надається його батькам на підставі свідоцтва про народження, а опікунам – на підставі рішення про встановлення опіки. Окрім того, для отримання грошових виплат на дитину в до Управління соціального захисту населення необхідно надати: заяву одного з батьків (опікуна), документ, що засвідчує особу та ідентифікаційний код.

З 1 липня 2014 року законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» встановлено єдиний розмір фінансового забезпечення по народженню, який становить 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами (860 грн/місяць) протягом 36 місяців.

З 1 вересня 2018 року всі новонароджені діти отримують– «пакунок малюка». Ознайомитись з складом бебі-боксу можна тут.

Для отримання «пакету новонародженого» майбутня матуся повинна своєчасно стати на облік до жіночої консультації та сумлінно відвідувати прийоми у лікаря. Видають бебі-бокси в пологових будинках України вже після народження дитини.

Нагадаємо, що безкоштовні консультації з правових питань, роз`яснення законодавства, а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді можна отримати звернувшись до Кропивницького місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: 095 876 62 33, (0522) 32-08-24.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама