Життя

Як мешканцям Кіровоградщини отримати будівельну амністію: інструкція

. 2566

Учасники містобудівного процесу Кіровоградщини на нараді в ОДА обговорили особливості застосування механізму «будівельної амністії»-2018.

55361491 subscription s копия

Зокрема, як повідомляє сайт ДАБІ, вона вперше стала безстроковою, а її дія поширилася ще й на господарські споруди сільськогосподарського призначення, які нині також можна узаконити за спрощеною процедурою.

«Будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядку №158, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року. Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:

  • індивідуальних (садибних) житлових, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 м², збудованих з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
  • будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.


За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

За словами начальника Управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Кіровоградської ОДА Вікторії Кулікової, самочинно здійснене будівництво на сьогоднішній день є досить поширеним явищем, тому нова хвиля «будівельної амністії» – це досить приємна новина для багатьох українців.

«Більшість наших громадян вважають, що якщо вони є власниками будинку, то можуть добудовувати та переплановувати будинок на власний розсуд, без відповідних дозвільних документів. Але це не зовсім так. Самовільне будівництво загрожує не тільки накладенням штрафних санкцій, але й обмежує права власника будинку. Його не продати, не подарувати», – наголосила вона.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (у разі їх наявності). А також такі документи:

  • примірник заповненої декларації;
  • звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;
  • засвідчену копію документа про право власності чи користування земельною ділянкою;

Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».

Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання в прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

А інформація про зареєстровану декларацію буде доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».

«Запровадження нової «будівельної амністії» дасть власникам землі, які збудувалися, але з тих чи інших причин не зареєстрували все по закону, ввести такі об’єкти в експлуатацію за спрощеною процедурою та оформити право власності. При цьому, термін дії «будівельної амністії» наразі не обмежений, що надає громадянам більше можливостей скористатися своїм правом», – зазначила начальник управління ДАБІ у Кіровоградській області Світлана Бем.

Вона також наголосила, що отримати необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, мешканці Кропивницького та області можуть у ЦНАПі міської ради. Там щоденно з 9 до 13 години проводять прийом громадян працівники Управління.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама