Життя

З дитячими візочками можна заходити в магазини і ресторани

. 2987

У магазини, супермаркети, кафе відвідувачі мають право входити з дитячими візочками.

Vozik non

Як повідомляє ГУ Держпродспоживслужби області, якщо магазини, ресторани чи аптеки забороняють вхід мамі (батькові) з дитячим візком суб’єкт господарювання порушує Закон України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні».

Зазвичай подібна заборона встановлюється внутрішніми правилами торговельних об’єктів та найчастіше зустрічається саме в супермаркетах, магазинах та кафе. Це грубе порушення конституційного права громадянина.

Частина 1 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачає, встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Суб’єктам господарювання варто згадати про постанову Кабінету Міністрів України № 833, що прямо визначає для них Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Зокрема пункт 21 зобов’язує суб’єкта господарювання забезпечити доступ споживачів до торговельних обєктів без здавання на збереження особистих речей. Особистою річчю споживача є не тільки власна жіноча сумка або парасоля, а й дитячий візочок.

Теоретично норми про заборони входу з візочком до закладу освіти, охорони здоров’я чи торгівлі в нормативно-правових актах міститися не може.

Якщо вас, не пустили з дитячими візочками до закладу публічної сфери, то зверніться до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській з проханням перевірити дотримання власниками та адміністрацією закладу вимог законодавства, які стосуються захисту прав споживачів і правил торгівлі та надання послуг області за адресою: м.Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб.307.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама