Життя

Як обрати смачні цитрусові

. 5986

У холодну пору року нам особливо не вистачає вітамінів, і ми заповнюємо їх недолік цитрусовими. Як не помилитися у виборі фруктів, щоб вони були і корисними, й смачними? Розказують сперціалиісти Держпродспоживслужби Кіровоградської області в рамках проекту «Обирай якісне».

citrus

Радимо звертати увагу на ряд ознак, які вказують на те, що плоди правильно зберігалися і не оброблялися хімічними препаратами.

Вибираючи цитрусові, варто звернути увагу на їх зовнішній вигляд. Якщо на плодах є цвіль, чорні плями або потемніння, то брати такі плоди не варто. Якщо ж шкірка фруктів сильно блищить, це означає, що плід піддавали хімічній обробці. Важливе значення має і запах фрукта. Він повинен бути приємним та солодкуватим. Цитрусові можна перевірити, зважуючи на руці: якщо плід великий, а важить небагато - значить, соковитим не буде.

У стиглих апельсинів має бути красива шкірка насиченого кольору і без вм’ятин. Шкіра цього цитрусового не повинна легко продавлюватися. Товщина скоринки на смак цитруса не впливає. Але все ж фрукти з більш товстою шкіркою найчастіше бувають сухими. Щоб визначити це, спробуйте натиснути на шкірку плоду. Дуже товста скоринка буде пружинити.

Мандарини до нас завозять з декількох країн. Кожен сорт має свою солодкість і неповторний смак. Найкислішими є грузинські мандарини, а найсолодшими - італійські та іспанські. Щоб визначити, наскільки солодким буде фрукт - зверніть увагу на його форму. Якщо вона кругла, значить мандаринчик солодкий, а якщо, навпаки, приплюснута - фрукт кислий.

Грейпфрут може мати забарвлення від зеленого до червоно-рожевого кольору. Це, в свою чергу, не впливає на соковитість і стиглість фрукта. Але все ж краще обирати плоди з помаранчево-рожевою шкірою без зморщок. Це гарантія смачного фрукта.

А от лимон краще купувати яскраво жовтого забарвлення. Його шкірка не повинна бути покрита коричневими плямами (це говорить про те, що він зіпсований). Відрізнити товстошкірий лимон від тонкошкірого легко: у лимона з товстою шкіркою вона досить пухка, а з тонкою, навпаки, гладенька.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама