Життя

Як обрати якісне борошно для різних страв

. 6874

 

Пишні домашні булочки, ароматні пироги, гарячий хліб – хіба уся ця пишність може порівнятися з магазинними напівфабрикатами? Ніяких концентратів і шкідливих речовин, тільки екологічно чисті продукти використовуються господинями для приготування цих виробів. Зокрема борошно, без якого не випечеться жоден виріб, теж має найприродніше походження. Тільки не усі з нас знають, як вибрати борошно. Виявляється, для кожного виду випічки необхідно використовувати різний сорт борошна. А різновидів борошна насправді багато.


 

Як обрати якісний продукт розповідають експерти Держпродспоживслужби Кіровоградської області. Перш за все зверніть увагу на сорти борошна.

Вищий сорт
По білосніжному відтінку можна визначити борошно вищого гатунку. Таке борошно підходить для приготування солодкої випічки. Продукція, виготовлена на основі цього борошна, відрізнятиметься високою якістю і відмінними смаковими властивостями. Тільки ось ніяких корисних речовин для організму людини в такому борошні немає. Це лише джерело вуглеводів.

Перший сорт
Найчастіше господині купують саме це борошно. З нього, за рахунок вмісту крохмалю і клейковини, виходить чудове тісто для несолодкої випічки, пельменів, домашньої локшини тощо. Цей сорт борошна отримують з крохмалистого шару зерна, в якому окрім клейковини є фосфор і кальцій. Продукцію, виготовлену з борошна першого сорту, бажано спожити в їжу відразу, адже завдяки крохмалю вона має властивість швидко черствіти.

Другий сорт
Борошно другого сорту вважається найкориснішим. Вона зберігає усі елементи і вітаміни цілісного зерна. На колір це борошно відрізняється від інших сортів темнішим чи жовтуватим відтінком, адже воно у великій кількості містить висівки. З борошна другого сорту вийдуть дуже смачні й корисні млинці, вареники і хліб.

Як вибрати борошно
Щоб страви, які ви збираєтеся готувати на основі борошна, мали дивовижний смак, важливо правильно вибрати цей незамінний компонент в магазині. Перевірити якість борошна можна буде тільки вдома, а в магазині залишається звертати увагу на упаковку. Намагайтеся купувати борошно тільки в паперових пакетах. Воно обов’язково повинно дихати. Не беріть відразу велику кількість борошна (звичайно, якщо ви не печете з ранку до ночі). Старе борошно, яке зберігається більше року, може зіпсувати смак готового виробу.

Нескладні тести на перевірку якості борошна

Розітріть чистими сухими пальцями трохи борошна. Якісний продукт в руках скрипітиме і ніколи не перетворитися на липку грудку.

Спробуйте борошно на смак. Відчувши м’який солодкий присмак, можете бути впевнені, що вибрали якісний продукт. Гіркота і смак плісняви у роті видають зіпсоване, залежане борошно, а хрускіт на зубах означає наявність додаткових домішок.

Цікавий спосіб визначити якість борошна за кольором у воді. Змішайте разом воду і борошно в співвідношенні 1:1. Якщо колір борошна не змінився - перед вами якісний продукт. Прострочене борошно видасть себе сіруватим відтінком.

Визначити якість борошна можна і по запаху. В ідеалі борошно не має нічим пахнути. Якщо ж ви уловили в запаху борошна медові нотки або вибраний продукт віддає кислинкою – цей товар можна віднести до зіпсованого.

Не допускається у борошні вміст додаткових речовин. Перевірити борошно на наявність домішок можна таким чином: в склянці з водою розмішується борошно, і до них додається трохи лимонного соку і оцту. Якщо отримана суміш зашипить – це вірна ознака присутності в продукті крейди.

Як зберігати борошно
Щоб борошно не відволожилося, його треба зберігати в темному сухому місці з температурою не вище +25 градусів. Для кращого результату борошно можна пересипати в скляну тару, або ж добре закрити пакет, в якому воно була куплене. Щоб унеможливити відволоження борошна, поряд з ним можна покласти лавровий лист.

Часник допоможе вберегти борошно від гризунів. Також варто пам’ятати, що борошно відмінно вбирає запахи, тож зберігайте його поряд з продуктами, що не мають запаху.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама