Життя

Як обрати якісну курятину

. 5434

 

Куряче м’ясо цінують за смак і користь, а також різноманіття страв, які можна з нього приготувати. Щоб бути впевненим у придбанні здорового та якісного продукту варто звернути увагу на декілька моментів при виборі м’яса, розказують експерти Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».

 

newsbel.by 15.02.2018 RHaBNotDyk3C84NfGgnDrIXJEyHIAVjr

На тілі птиці не повинно бути слідів від проколів, які залишають спеціальні шпринцювальні машини, також не має бути слідів крововиливу. Відтінок шкірки має бути ясно-рожевим, саме м’ясо трохи червонястим. Якщо колір шкіри жовтий або сірий, а м’ясо неприродно яскраво-червоне, краще відмовитися від купівлі. До такого продукту додали барвник і це може бути небезпечно для здоров’я.

Зовнішній вигляд має бути приємний: птах добре очищений від нутрощів, відсутнє пір’я та різні ушкодження, кров’яні згустки, надломи.

Вважається, що свинячий або яловичий жир має бути білого кольору. Курячий жир, навпаки, жовтого кольору. У свіжого м’яса це світло-жовтий відтінок.

Ще один важливий чинник, за яким слід вибирати м’ясо, – це запах. Якщо продукт хоч трохи віддає тухлятиною, ні в якому разі не купуйте його. Продавці часто йдуть на хитрість та обробляють м’ясо приправами, тож якщо ви відчуваєте пряний запах – не купуйте курку. Хороший, але, на жаль, складний спосіб перевірки м’яса в магазині – проткнути його гарячим ножем і понюхати. Якщо запах свіжий - можна сміливо купувати.

На упаковці з курятиною має бути відмітка, що вказує на дату пакування та терміни зберігання. Охолоджена курятина зберігається від 4-х до 7-ми діб. Якщо термін придатності більш як тиждень – м’ясо з домішками.
Розмір курки має бути природним. Якщо перед вами величезні ніжки або неприродно велика грудка, краще відмовитися від купівлі. Приміром, розмір курячої грудки не повинен перевищувати 20 см, а ніжки – 15 см.
При купівлі замороженої курки можна придбати прострочену, стару продукцію. Тож якщо перед Вами стоїть вибір – купити охолоджену або заморожену курятину, купуйте охолоджену.

Перед заморожуванням м’ясо можуть накачувати водою для збільшення ваги, тому краще відмовитися від такої купівлі. Правильна кількість вологи в замороженому м’ясі – не більше 5%.

Щоб перевірити, чи була охолоджена тушка заморожена раніше, натисніть на неї пальцем – якщо відбиток залишається, краще не купувати товар.

Важливу роль має місце, де курка лежить для продажу. За правилами м’ясо повинне зберігатися в холодильних установках, при температурі 0 градусів. Варто доторкнутися до курки – якщо м’ясо липке, то продукція несвіжа.

Перш ніж придбати курятину, промокніть тушку серветкою: якщо серветка залишиться чистою, значить тушку не «забарвлювали» штучно. Зверніть увагу на печінку: у фабричної птиці вона неприродно велика, у фермерської – маленька.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама