Життя

Як обрати червону та чорну ікру

. 6953

 

Ікра - це більше ніж просто делікатес, це синонім до слова «свято». Вона на столі на ювілеї, дні народження, родинні з’їзди. А який без неї Новий рік? Тому добре б розуміти, як вибрати червону ікру: які критерії та на що звернути увагу? Розповідають спеціалісти Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».


 

i2

ЯК ОБРАТИ СОРТ ІКРИ
Ікру другого гатунку краще не брати. Найкраще обирати вищий гатунок, який на 100% складається із відбірної ікри.

Найкращою вважається ікра риби кети. Вона велика і ніжна з мінімальною гірчинкою. Горбуша посідає другу сходинку, маючи помітну гірчинку. Така риба сподобається пивним гурманам. Ікра нерки поступається обидвом попереднім варіантам за смаковими властивостями.

Найкраще, щоб дата виробництва була видавлена на одній зі сторін залізної банки. Це є запорукою того, що ікра фасувалася на офіційному підприємстві. Наклейку ж чи надпис можна легко підробити.
Бажано, щоб дата виготовлення припадала на липень-серпень. Це означатиме, що рибу виловили й одразу запакували. Якщо на упаковці вказаний місяць грудень, то ікру спочатку заморожували.

ФАКТОРИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ЯКІСТЬ ІКРИ

1. Якісна ікра тримається купи. Перевернувши банку, вона не повинна випадати звідти.
2. Ікра має зберігати свою текстуру і не текти.
3. Справжня ікра повинна бути пружною та великою. Розчавлена ікринка повинна бути клейкою, а не водянистою.
4. Зовнішній вигляд ікринок не має викликати сумнівів: цілісні, однорідного кольору, не пом’яті, щільно розташовані у банці. При цьому добре розділяються при викладанні на хліб.
5. Відсутність у баночці сторонніх включень: осаду, плісняви, згустків крові, розірваних оболонок, помітних крапель рослинної олії.

Намальований на етикетці осетер, написи «Caviar», MALOSSOL та гучні епітети «царська», «імператорська», «особлива» не повинні вводити вас в оману. З такими етикетками в продаж надходить безліч імітацій і підробок. Обов’язково прочитайте текст на етикетці, надрукований маленькими літерами. Сумлінні виробники імітованої ікри та ікри з інших видів риб зазначають, що ікра все ж не осетрова.

Наприклад, іноді можна натрапити на ікру мулової риби або амії (англ. Bowfin, наукова назва Amia calva), що має натуральний чорний колір. На банках з такою ікрою теж пишуть «Caviar» і малюють осетрів, хоча до осетра вона не має жодного відношення. Однак дрібний напис «bowfin» (амія) вкаже вам на її походження.
На ринках і в невеликих магазинчиках ікру краще не купувати, дуже велика ймовірність підробки. Хіба що це будуть магазини при аквакультурних господарствах. А найнадійніший варіант - це великі супермаркети, де повинні бути всі документи на продукт.

Ікра не може бути дешевою: спокусившись низькою ціною, можна придбати одну з численних підробок (імітацій) ікри або нелегальну браконьєрську продукцію.

Якщо ви маєте сумніви після придбання ікри, проведіть такий експеримент. Покладіть кілька ікринок в невелику кількість гарячої води. Якщо ікринки чарівним чином розчинилися або розм’якшилися – цей продукт був зроблений з желатину або гелеподібних речовин, які отримані із водоростей.

Якщо вода забарвилася, а самі ікринки втратили колір – перед вами штучно пофарбована ікра. Найчастіше фарбують і продають під виглядом осетрової ікру щуки, пінагора та будь-якого іншого виду, що має великий розмір ікринок.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама