Життя

Овочеві, рибні, м'ясні, молочні: як обрати якісні консерви

. 6071

 

Ми вже давно не уявляємо наше життя без консервів. На будь-яке свято, як, втім, і в будні, ми виставляємо на стіл страви, до складу яких входять консерви: м’ясні, рибні або овочеві. Навіть настільки улюблене з дитинства згущене молоко теж є консервами, і до його вибору треба підходити з усією відповідальністю і знаннями. Як обрати якісні консерви у рамках проекту "Обирай якісне" розповідають спеціалісти Держпродспоживслужби області.

 

sFVFIudPlqZUiXE

Визначаємо якість за упаковкою
Більшість консервів упаковується в непрозору тару, що ускладнює можливість визначити якість за зовнішнім виглядом продукту. Тож потрібно уважно розглянути банку і вивчити етикетку. В обов’язковому порядку на етикетці будь-яких консервів повинна бути вказана наступна інформація:
• назва продукту;
• обширна інформація про виробника і про експортерів;
• харчова цінність консервів та їх склад;
• спосіб вживання;
• маса нетто;
• термін придатності;
• інформація про сертифікат.

На упаковці, на дні або кришці, має бути маркування з вказівкою на дату виготовлення (число, місяць та рік), номер виробника. Всі цифри і букви на тарі повинні бути вибиті назовні. Якщо вам попалася банку з цифрами, вбитими всередину, це може означати фальсифікацію товару. Термін зберігання буває різним, і часто залежить від типу банки: жестяна чи скляна. Також необхідно враховувати, що якщо в магазині або при транспортуванні були порушені умови зберігання чи температура, термін придатності різко зменшується.
Банка повинна бути акуратною, недеформованою, без патьоків, зубців, плям, слідів іржі і зазубрин. Шви банки повинні бути гладкими. Кришка і дно можуть бути увігнутими або мати плоску поверхню, але при цьому банка не повинна бути роздутою.

М’ясні консерви
У м’ясні консерви виробники можуть додавати багато жиру і заливки. Віддавайте перевагу м’ясним консервам у скляній банці, оскільки в ній відразу видно пропорції м’яса і жиру. А ось перевірити вміст жестяної банки можна, якщо її потрусити: якщо м’ясо всередині сильно бовтається, значить, заливки там забагато.

Що стосується стандартів, то у м’ясних консервах, виготовлених за ДСТУ, у складі повинні бути тільки м’ясо, жир, вода і спеції. А ось в консервах, що виготовляються за ТУ, виробник може додавати й інші інгредієнти. Якісна м’ясна консерва повинна мати назву «Свинина тушкована» або «Яловичина тушкована». Не беріть з полиці банку, де написано просто «Тушонка» і незрозумілим є її склад.

Рибні консерви
Рибні консерви вибрати нелегко, тому що практично вся тара жестяна, і побачити вміст можна тільки після відкриття банки. Звертайте увагу на місце виробництва конкретної рибної консерви: буде краще, якщо це судно або відкрите море, тобто рибу консервували відразу ж після відлову і вона найкращої якості. Консерви, зроблені «на березі» не шкідливі, але вони частіше робляться з риби замороженої, тож і якість буде нижчою.
Для рибних консервів також існують державні стандарти. За ДСТУ у складі повинні бути власне сама риба, а також вода, рослинна олія і сіль. Підробляють найчастіше дорогі сорти рибних консервів, наприклад лососеві. Визначити підробку можна по волокнах. У риби лососевої є волокна, які зібрані у великі пучки, а в інших риб вони не сильно виражені. Масло, в якому риба законсервована, теж може розповісти про якості: масло має бути зверху прозорим, без домішок, з легким помутнінням.

Овочеві консерви
В першу чергу звертайте увагу на дату виготовлення. Найкраще, щоб це була літня чи осіння пора, тобто овочі зібрані і законсервовані зі свіжого сезонного врожаю. Зимова або весняна дата виготовлення говорить про те, що овочі довго зберігалися на складі і втратили корисні властивості. Перевіряйте також склад: мінімальна наявність таких наповнювачів, як борошно, стабілізатори, барвники та ін. За стандартами ДСТУ в овочевих консервах повинні бути тільки овочі, зелень, спеції та вода.

Звертайте увагу на заливку овочевих консервів, якщо берете скляну банку з горошком, квасолею, кукурудзою тощо - заливка має бути прозорою. Сильний осад показує, що виробники використовували неякісну сировину чи продукт зберігався в неправильних умовах. Самі ж овочі повинні виглядати апетитно, не бути зморщеними або знебарвленими.

Молочні консерви
Говорячи про молочні консерви, в першу чергу маємо на увазі згущене молоко. В нього можуть додавати пальмову та кокосову олію, а також різноманітні консерванти й підсолоджувачі. За ДСТУ у згущеному молоці має бути коров’яче сухе, незбиране, знежирене молоко, вершки, цукор, лактоза, вода і маслянка. Термін зберігання згущеного молока – не більше 12 місяців. На етикетці має бути напис «Молоко незбиране згущене з цукром», жирність 8,5%.

Тепер заглянемо в саму баночку: якщо згущене молоко з грудочками – це говорить про поганий санітарний стан на підприємстві. Якщо згущене молоко кристалізується на краях, а смак гіркуватий – термін зберігання підходить до кінця. Справжнє згущене молоко має солодко-солонуватий смак, без сторонніх запахів і присмаків. Консистенція однорідна, без кристалів цукру. Можливий невеликий осад на дні тари. Колір якісного згущеного молока – білий з кремовим відтінком.
Як не помилитися?
Узагальнимо всю отриману інформацію і нагадаємо кілька порад, як з першого погляду відрізнити якісну продукцію від підробки.

• Перед купівлею уважно покрутіть банку в руках: роздута або деформована банка може містити небезпечні мікроорганізми.
• Консерви краще купувати в великих магазинах та супермаркетах. Такі магазини стежать за умовами зберігання продукції.
• Якщо вам на ринку пропонують баночку консервів без етикетки і розпізнавальних знаків – відмовтеся від покупки.
• Якщо відкрита банку з ще не закінченим терміном зберігання викликає у вас підозру, бентежить запах або зовнішній вигляд вмісту, краще не ризикуйте і не споживайте такий продукт.
• Не рекомендується зберігати продукт у жестяній банці, яку ви вже відкрили. Краще пересипати вміст в іншу посудину.

Важливо! Зберігайте чек після покупки – повернути недоброякісний товар буде простіше при наявності чека.
Бажаємо вдалого вибору!

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама