Життя

Чи потрібно заборонити небезпечні види спорту

. 6312

 

Напевно кожен з нас як мінімум один раз милувався відео-нарізками, викладеними в Інтернет-павутину, пов'язаними з ризикованими і небезпечними видами спорту, де ті чи інші кульбіти, стрибки та інше змушували нас широко розкрити рот і очі від подиву і примкнути до екрану ноутбука на решту часу.

 

Втім, через кілька хвилин, а то й секунд, ми неодмінно ставлячи питання: «А що, якби один з цих найнебезпечніших маневрів не вдався? А що, якби в певний момент сталася якась непоправна помилка, або невеликий огріх, але який потенційно був би здатний привести до серйозних наслідків?» Але ж це цілком можливо, хіба не так?

Та й якщо ви читаєте новини спорту на Sportarena, то напевно чули про те, що після бою з Олександром Гвоздиком канадський боксер Адоніс Стівенсон впав у кому.

Зізнатися, ніколи не розумів тих, хто займається небезпечними видами спорту. Сам для себе ніколи не міг відшукати мотивацію для подібного, тому що завжди зупинявся на озвученій в попередньому абзаці думці. Власне, вкрай малоймовірно, що мої думки зміняться і в майбутньому.

Але чи потрібно забороняти небезпечні види спорту? Якщо чесно, не беруся відповісти на це питання. Що скажете ви?

З одного боку - море адреналіну, напевно, неймовірні відчуття (повторюся, сам я ніколи в таких видах спорту участі не брав), безумовно, яскраве видовище для інших. Але з іншого - небезпека, небезпека і ще раз небезпека. Звичайно, у кожного свій поріг сприйняття, свій поріг болю, свій рівень безстрашності, але всьому є межа. А кордон цей не завжди можна відчути - іноді може бути і пізно...

На цей момент в світі дуже велика кількість екстремальних видів спорту. Наприклад, бокінг - стрибки, а також пробіжки на ходулях з пружинами. Або зорбінг - швидкий спуск з високого схилу за допомогою прозорої кулі. Не забуваємо про рафтинг, плавання на спортивному надувному човні. Це тільки окремі приклади, які не найрозкрученіші. Альпінізм, гірські лижі, бейсджампінг, каякінг, руфінг, серфінг, скейтбординг, сноубординг, фрірайд, паркур, роллерблейдинг, спелеологія і багато, багато іншого - прикладів безліч!

Що цікаво, не всі вони вважаються професійним спортом, не всі вони вписані в Олімпійську програму. Для багатьох це або просто забава, або спосіб життя, але в будь-якому випадку необхідно пам'ятати, що підходити до якогось подібного заняття потрібно вкрай уважно, дисципліновано і обережно. Гнатися за славою і яскравими відчуттями непідготовленим, без попередньої інструкції і практики - аж ніяк не можна. Це не просто правило, яке потрібно прийняти до відома, це - закон, який порушувати не можна. Потім виправити вже нічого не вийде.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама