Життя

Як обрати якісні хлібобулочні вироби

. 6083

З давніх-давен люди вважали, що хліб у раціоні здатен замінити собою усі інші продукти харчування. Однак сьогодні у переважній більшості випадків ми купуємо та їмо зовсім не той хліб, який лежав на столі у наших предків.

Як обрати якісний продукт розповідають експерти Держпродспоживслужби Кіровоградської області.

Обираємо хліб за зовнішнім виглядом. Хліб має бути правильної форми: без зам’ятостей, «шапок» та тріщин. Шкірка має бути рівномірного кольору, без слідів підгорання.

М’якоть - основний показник якості хліба. Вона має бути рівномірною і мілкопористою, не містити великих пустот та сторонніх включень, а також щільних нерозпушених включень. Якісна м’якоть має бути добре пропеченою, не липнути і не бути вологою. При надавлюванні має повертатися до попередньої форми. Якщо при виробництві використовуються розпушувачі, замінники яєць – хліб стає «повітряним». Так виробники здешевлюють виробничу вартість.

Білий, сірий чи чорний хліб. Пшеничне борошно так званого вищого гатунку, яку використовують при приготуванні білого хліба, виготовляється не з цільного зерна, а з його центральній частині - ендосперму, який багатий протеїном і вуглеводами. Однак найкорисніша частина зерна - це його оболонка. Цільнозернове борошно (воно ж борошно грубого помолу) виготовляється з цільного зерна і в результаті цього засвоюється організмом повільніше. Крім того, завдяки збереженню всіх частин зерна така мука містить більшу кількість волокон і поживних речовин, таких як вітамін В, кальцій і залізо.

Одним з найбільш корисних видів хліба є хліб з висівками - тією самою твердою оболонкою зерна, багатою мікроелементами. Таким чином, «найнекориснішим» хлібом можна назвати звичайний білий хліб.

До складу чорного і сірого хліба входить житнє борошно, яка повільніше засвоюється організмом і багате амінокислотами, клітковиною, мінеральними солями і безліччю мікро- і макро-елементів. Приміром, в житньому хлібі міститься 1,4 гр. волокна, що становить 6% добової норми, а в пшеничному 0,9 гр. або 4% добової норми.

Відмінність сірого хліба від чорного полягає в тому, що в сірому пропорція пшеничного і житнього борошна приблизно однакова, а в чорному становить 1:3 на користь житнього борошна. У сірого і чорного хліба також більш низька калорійність, а завдяки комбінації різних видів борошна - більш високий вміст корисних речовин.

Однак і тут є свої мінуси. Ці сорти хліба відносяться до «важкої» їжі, яка довше перетравлюється і підвищує кислотність шлунка, що може призвести до печії.

Дріжджове чи бездріжджове тісто. Ще одним мінусом хлібобулочних виробів з пшеничного борошна є те, що практично всі вони готуються з використанням дріжджів. Хоча все ще ведуться суперечки про те, чи так шкідливі дріжджі, їх споживання все ж варто обмежити.

Кілька лайфхаків, які допоможуть уникнути неприємностей при купівлі випічки.

1. Бездріжджовий хліб, який нині користується популярністю, не завжди є бездріжджовим. Але визначити випічку без дріжджів можна, подивившись на її форму. Такий хліб - не пишний і повітряний, а плаский і щільніший. Адже тісто не піднімається за відсутності дріжджів. На смак бездріжджовий хліб може здатися не повністю пропеченим, хоч і випікався за всіма правилами.

2. Чим повітрянішою та легшою є м’якоть, тим більшою є ймовірність того, що хліб виготовлений з рафінованого пшеничного борошна, глікемічний індекс якого доходить до 100, а вміст у ньому корисних мікроелементів та поживних речовин - до нуля.

3. Сьогодні у продажу частіше всього зустрічається хліб з суміші житнього і пшеничного борошна: краще взяти той, де житнього у пропорції більше.

4. Не купуйте хліб з насінням гарбуза і соняшнику. При випічці корисні жири, які містяться в цьому насінні, псуються. Отож насіння не приносять ніякої користі, але хліб з ними коштує дорожче.

5. Купуйте хліб з кунжутом, коріандром, насінням льону та кмину. Вони дуже корисні. Наприклад, кунжут містить кальцію більше, ніж будь-який інший продукт.

6. Кольорові булочки часто зовсім не містять у своєму складі шпинату або моркви. Особливо якщо продаються у великих супермаркетах. Замість подрібненої зелені до тіста можуть додавати звичайний барвник. Щоб переконатися, що в булці зеленого кольору дійсно шпинат, подивіться на неї уважно: чи є вкраплення маленьких шматочків подрібненої зелені. Занадто яскравий салатовий колір випічки говорить про те, що ви ризикуєте придбати хліб з барвником. І останній показник - аромат. Розрізаний хліб повинен хоч трохи, але пахнути шпинатом.

7. Звертайте увагу на те, як продавці поводяться з товаром у хлібному відділі. Якщо працівники викладають хліб без одноразових рукавичок, то це пряме порушення.

8. Уважно розгляньте упаковку на випічці: чи немає на ній слідів від відклеєних цінників з терміном виготовлення, які замінили на сьогоднішні

Поширюйте

Коментуйте


Реклама