Життя

Як обрати якісний алкоголь

. 4612

 

Алкогольні напої вважаються продуктами, які найчастіше підробляють. Відпочити з подругами за келихом вина або випити з друзями пляшку пива - такі розваги до душі багатьом українцям. Як обрати якісний алкогольний напій, який не нашкодить здоров’ю розкажуть експерти Держпродспоживслужби в області у рамках проекту «Обирай якісне».


 

Де купувати алкоголь:

Важливо, де ви збираєтеся купувати алкоголь. Неприпустима покупка алкоголю з рук, у кіосках, палатках, в інших непристосованих місцях. Також не варто купувати в місцях масового скупчення громадян, наприклад, на вокзалах, аеропортах, оптових продовольчих ринках тощо. Викликає сумніви й продаж алкоголю через інтернет.

На що звернути увагу:
Уважно огляньте пляшку - якщо на ній є зовнішні дефекти, то від покупки варто утриматися.
Що повинно викликати підозру:
- негерметичність закупорювання;
- глибокі подряпини;
- потертість, що надає поверхні пляшок матовість;
- іржа та інші забруднення;
- деформація;
- розриви і перекоси етикетки;
- патьоки, розводи від неводостійких фарб, нечіткі малюнки.

Етикетка:
На якісному напої етикетка буде приклеєна рівно, без вигинів , пустот і шорсткості, а клей повинен бути рівномірно поширений по ній. Якщо етикетка приклеєна погано або відривається практично без жодних зусиль - поставте цю пляшку на місце, тому що найвірогідніше у вас в руках підробка.

Завжди звертайте увагу на те, що написано на етикетці. На ній повинні бути вказані країна-виробник, винний дім або шато, регіон, клас напою і звичайно ж імпортер вина із зазначеним телефоном та адресою.
Пробка:
Якщо Вам трапився алкогольний напій, закупорений пластиковою пробкою, не хвилюйтеся. Пластик не пропускає повітря, не дає додаткового запаху, напій з такою пробкою не псується. Тому не важливо, якою пробкою закрито вино, пробкою з пластику або з коркового дерева.
Бренд, форма пляшки:
Варто обирати бренд, який ви знаєте, або хоча б один з відомих брендів. Адже невідомий виробник – це привід замислитися, чи не є напій фальсифікованим.
Завжди читайте склад:
Наприклад, якщо в складі коньяку спирт класу екстра або ж етиловий зерновий, то це значить, що у вас в руках знаходиться пляшка неякісного коньяку. До складу якісного, справжнього бренді (коньяку) обов'язково повинен входити коньячний спирт або купаж коньячних спиртів. Крім цього до складу справжнього коньяку не повинні входити ніякі ароматизатори. Адже якісний коньяк не містить ароматизаторів, його аромат виходить виключно від витримки і бочок, в яких витримувався напій.

Що стосується вина, то краще обирати напій з одного сорту винограду. Купажне вино іноземного виробництва часто містить у собі кілька сортів винограду. Таке вино краще не купувати, адже виробники можуть замінити більш дорогий виноград на звичайний дешевий.

Кожен вид алкогольної продукції виробляється відповідно до ДСТУ або Технічних умов виробника. В цих документах прописано, що є нормативи, яким повинна відповідати продукція: це органолептичні показники (зовнішній вигляд, смак, колір, аромат) і фізико-хімічні показники (міцність %, лужність, вміст сивушних олій, складних ефірів, об'ємна частка метилового спирту); викладено вимоги до сировини, з якої виготовляється продукція.

І ще одна порада для поціновувачів вина: щоб не боліла голова, обирайте вино без діоксиду сірки або з меншою його кількістю. Сульфіти, діоксид сірки - це дозволені консерванти, які є майже у всьому недорогому вині. Його додають, щоб вино не скисло і не зіпсувалося на полиці.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама