Життя

Як обрати якісні напівфабрикати

. 3914

 

Темп життя стає все стрімкішим. На приготування їжі залишається зовсім мало часу, тож напівфабрикати стали справжньою панацеєю, що економить наш час. Як обрати якісні напівфабрикати, розповідають експерти Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».

 

До напівфабрикатів можна віднести готові котлети, голубці, заморожені овочі, ягоди, гриби, напівфабрикати з тіста, тісто, пельмені, вареники та інші.

Сучасні технології заморозки дозволяють зберегти корисні речовини і вітаміни в продуктах. Справа лише в сумлінності виробника. Адже в цілях економії так просто порушити рецептуру, використати менше м'яса, додати рослинний білок і жир і все це продавати за ціною якісного продукту.

А непомірне додавання в напівфабрикати різних консервантів та барвників є небезпечним для здоров'я. Тож детальне вивчення інформації на етикетці продукту може допомогти у виборі.
Що стосується тіста для напівфабрикатів, то найчастіше його виготовляють за технологією без порушень. Якщо говорити про начинку, то вона, звичайно, обходиться виробнику набагато дорожче тіста, тому несумлінні виробники нерідко прагнуть заощадити на сировині. Замість свинини і яловичини в пельмені додають курку, а іноді й перемелені м’ясні відходи, в тому числі сухожилля, шкіру, хрящі. А щоб надати смаку, щедро «приправляють» глутаматом натрію. Виробник може заощадити й на інших видах начинок - сир у варениках може бути замінений пальмовою олією і соєвим білком.

Відповідно до ДСТУ за вмістом м’ясної сировини напівфабрикати поділяють на м’ясні (з масовою часткою м’ясної сировини не менше 75%) і м’ясорослинні (з масовою часткою м’ясної сировини від 60 до 75%).
На лицьовій стороні товару може бути яскрава реклама: Якщо ви бачите на упаковці напис «Зроблено з ніжної телятини», обов’язково перегляньте всю етикетку і вивчіть склад напівфабрикату. Те, що написано дрібним шрифтом, прочитайте особливо уважно. Найчастіше так підносять неприємну інформацію, щоб неуважний покупець не помітив її.

Купуючи напівфабрикати на вагу, обов’язково вимагайте документ, в якому вказано склад продукту.

Пельмені
Якщо пельмені піддавалися навіть короткочасному розморожуванню, в них обов’язково почнуть розмножуватися хвороботворні мікроби. Ніколи не купуйте пачку пельменів, що злиплися. Потрісканий продукт з крихтами всередині упаковки свідчить про те, що пельмені спочатку розморозили, потім знову поклали в морозилку і стукнули, щоб вони мали товарний вигляд. На жаль, в магазині неможливо розглянути начинку, але ви можете зробити це вдома. Якщо фарш перетертий дуже дрібно, існує ймовірність, що виробник хотів таким способом приховати неякісні інгредієнти.
Вареники
Любите вареники з сиром? Купуйте «сирний», а не «сировмісний» продукт. В останньому буде присутній рослинний білок. Вареники з картоплею розламайте навпіл, щоб перевірити вміст. Якщо в начинці ви виявите кристали льоду, значить перед ліпленням в начинку додали велику кількість води, а потім ретельно збили спеціальним апаратом. Після варіння такі вареники стануть плоскими і практичними порожніми.
Млинці
Млинці з начинкою виготовляють двома способами: на автоматі з використанням тіста на яєчному порошку і сухому молоці або вручну на сковорідці з використанням натурального молока і яєць. Звичайно, перевагу потрібно віддавати другому способу. Визначити спосіб приготування можна за малюнком на поверхні млинців. Якщо він буде однотипним на всіх млинцях, значить, їх виготовляла машина. Ті млинці, які пекли вручну, будуть абсолютно різними.

На що звернути увагу
1. До складу якісних напівфабрикатів входить мінімум компонентів.
2. Найкраще обирати вироби з грубо перемеленим фаршем. Тоді ви самі зможете побачити, яке м’ясо їсте.
3. У фарші не повинно бути кісток та хрящів.
4. Справжній продукт з м’яса навіть після розмороження зберігає свою форму. Якщо після розмороження напівфабрикати злиплися чи легко кришаться, їх краще не купувати. Це ознака того, що вони кілька разів заморожувалися та розморожувалися.
5. У складі якісних продуктів не повинно бути глутамата натрію.
6. У складі рибних напівфабрикатів має бути зазначено, з якої саме риби був виготовлений цей продукт.
7. Якщо у складі напівфабрикатів є рослинний білок чи клітковина, то вони можуть містити сою.
8. Начинка зі справжнього картопляного пюре та сиру є неоднорідною та містить грудочки.
9. У складі сирної начинки має бути лише кисломолочний сир.
І наостанок: не варто зловживати напівфабрикатами. Яким би зручним не здавався такий спосіб харчування, нічого не може бути краще за натуральний і свіжий продукт.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама