Життя

Як обрати снеки та сухі сніданки

. 8563

На полицях магазинів величезна кількість готових сухих сніданків. Вважається, що це ідеальна ранкова їжа, яка не тільки наповнює енергією, але і допомагає схуднути. Але не все те, що називається сухим сніданком, дійсно корисне.

 

1547 cereals

Що зможе стати збалансованим сніданком, а від чого краще відмовитися, розповідають фахівці Держпродспоживслужби області.

ВІВСЯНІ ТА ІНШІ ПЛАСТІВЦІ

Багато людей в харчуванні зранку віддають перевагу пластівцям. І не дивно, адже вони готуються в кілька разів швидше, ніж крупа. Залив окропом або проварив кілька хвилин – і сніданок готовий! Такий ефект досягається завдяки тому, що розплющене зерно (товщина пластівців для моментальних каш зазвичай не перевищує 0,3-0,5 мм) швидко поглинає вологу і, відповідно, швидко розварюється. До того ж вони гідротермічно оброблені: крупу пропарюють при високій температурі і тиску, проварюють в котлах з невеликою кількістю води або обробляють інфрачервоними променями. Видів пластівців досить багато, так як розплющувати можна практично всі зернові культури.

ВІВСЯНІ

Це відмінний сніданок для спортсменів і тих, хто багато працює фізично. Однак якщо ви ведете не надто активний спосіб життя або маєте схильність до повноти, то намагайтеся не надто захоплюватися такою їжею. Або вибирайте пластівці, які потрібно варити – в них зберігається більше грубих волокон.

ГРЕЧАНІ

При вирощуванні гречки не використовуються хімічні речовини на зразок пестицидів, до того ж її генетично не модифікують. Тому гречані пластівці зберігають майже всю свою природну користь і екологічність. Вони добре насичують, а білок, що міститься в них, відмінно збалансований і багатий незамінними амінокислотами.

ПШЕНИЧНІ

Це досить груба їжа, тому при проблемах зі шлунково-кишковим трактом їх слід їсти обережно. Проте в них багато мікроелементів, включаючи вітамін В.

ЖИТНІ

Містять клітковину, яка дарує відчуття ситості і контролює рівень цукру в крові. У них багато амінокислот і вітамінів В та А.

МЮСЛІ

Виготовляються з цілісних зерен і відносяться до продуктів, що довго перетравлюються і засвоюються, а також нормалізують рівень цукру в крові. Основну частину хороших мюслів складають пшениця, жито, овес, ячмінь, висівки (залишки оболонки зерна після помелу) та ін. Часто в них додають фрукти, горіхи, насіння, цукати, шоколад. А в деякі – ще й 40% цукру, так що про корисність продукту говорити доводиться не завжди.

КРАНЧІ (ГРАНОЛИ)

Це ті ж мюслі, але обсмажені в олії. У них багато цукру і жирів, а мікроелементів і вітамінів мало (при термообробці вони руйнуються). Продукт смачний і калорійний, але не надто корисний.

КУКУРУДЗЯНІ ПЛАСТІВЦІ

Цукру в них ще більше, ніж в кранчах, а клітковини і жирів менше. Їх виробляють з кукурудзяної муки, яка позбавлена всіх вітамінів, що містяться в зернах кукурудзи (вітаміни, зазначені в складі пластівців, повністю штучного походження). Перед тим, як відправитися на прожарювання, цей продукт рясно присмачується всілякими добавками. Кукурудзяні пластівці народжуються за технологією, схожою на чіпси, а потім їх ще поливають карамеллю.

ПОДУШЕЧКИ

Вони являють собою спресовану крупу (з неї складається оболонка) і калорійну начинку з великою кількістю всіляких добавок. У них немає майже нічого корисного, крім невеликої кількості вітамінів групи В. Одна порція подушечок зазвичай містить чверть денної норми споживання цукру для дорослого.

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама