Життя

Підбір спінінгової котушки до вудилища

. 3222

В процесі вибору відповідної спінінгової моделі до певного вудилища, важливо врахувати відповідність цих двох конструкцій. Адже якісна снасть повинна бути ідеально збалансованою, що допоможе рибалці розраховувати на хороший улов.

 

гречка1

1. Для ультралайтових спінінгів, показники тесту яких не перевищують позначку в 7 г, рекомендується підібрати пристрої розміром 500-1000, що не «перевантажуватимуть» снасть.

2. Для легких або середньо-легких моделей з показниками тесту від 15 до 20 г обирають кілька варіантів - 1500 або 2000.

3. Універсальний розмір сучасної котушки - це моделі 2500, які вважаються підходящим вибором для вудилищ з тестовими показниками 25-30 м Така котушка на спінінг представлена на сайті ukesa.com.ua за демократичними цінами.

4. Якщо мова йде про потужні силові спінінги, тоді потрібно підбирати котушки розміром 3000, які відмінно підійдуть для вилову трофейних екземплярів.

Однак орієнтуватися виключно на тестові показники - велика помилка. Дуже часто показники довжини і ваги вносять певні коригування до питання про вибір відповідного пристрою.

Два важливих параметри при здійсненні покупки

Обираючи якісну модель, варто приділити увагу двом важливим параметрам:

-Плавний хід.

-Наявність фрикційного гальма.

Від першого критерію безпосередньо залежить якість укладання волосіні або шнура. Другорядна характеристика - рибалка може відчувати використовувану приманку, яку вдасться закинути на великі дистанції.

Другий параметр - фрикційне гальмо, завдяки якому навіть на тонку волосінь вдасться виловити трофейний екземпляр. Така особливість пояснюється можливістю відведення волосіні в процесі різких посмикувань з боку підводних хижаків. Для цього буде потрібно виконати правильну настройку фрикційного гальма - ідеальна грань, за якої гальмо спрацює раніше, ніж розірветься волосінь. Налаштування може бути розташоване в передній частині - на шпулі або ззаду.

гречка2

Якою повинна бути оптимальна вага котушки?

Вибір котушки в певній ваговій категорії доцільно здійснювати з урахуванням вже наявного вудилища, щоб в результаті отримати повністю збалансовану снасть. В першу чергу - шукаємо центр тяжіння вудилища з котушкою. Для цього буде потрібно покласти готову снасть на палець руки. Якщо конструкція правильно збалансована, тоді центр ваги буде знаходитися в точці хвата. В результаті, рибалка зможе протягом довгого часу «полювати» на бажаний трофей, не відчуваючи втоми в руках.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама