Життя

Як обрати кетчуп

. 2442

Кетчуп або ароматний соус - чудове доповнення до смачної страви. Ми смакуємо його з макаронами, піцою, м’ясом та картоплею. Як же обрати такий, що містить побільше корисних речовин та поменше «хімії»? З’ясовуємо разом з експертами Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».

Найкращою тарою для кетчупу є скло. По-перше, це екологічно чистий матеріал, по-друге, через скляну пляшку соус можна добре роздивитися.

Кетчуп має бути однорідним за структурою. Помідори після обробки, як правило, темніють, тож колір соусу може бути від червоного до темно-червоного.

Якщо колір соусу набагато яскравіший і має яскраво-червоний відтінок, то в ньому, ймовірно, самих помідорів дуже мало або їх «дофарбували». Про те, що в соус додані барвники, зазвичай говорять помаранчевий, фіолетовий та інші яскраві кольори.

Якщо виробник додав в кетчуп різне пюре, то в ньому буде переважати коричневий колір. Будь-які вкраплення допустимі тільки в тому випадку, якщо вони передбачені в рецептурі.

У пляшках з червоного пластику зазвичай знаходиться кетчуп найнижчої якості. По-перше, не видно, як він виглядає. По-друге, згодом пластик починає виділяти полімерну речовину, яка поступово наповнює і сам продукт.

Соус не повинен булькати і переливатися при струшуванні пляшки, а якщо капнути краплю на будь-яку поверхню, то вона має зберегти свій об'єм.

Смак продукту має бути ненав'язливим, кисло-солодким і не дуже гострим. Будь-яких сторонніх присмаків в ньому бути не повинно. Якщо кетчуп має дуже насичений смак, то в нього додали велику кількість підсилювачів смаку. Надто кислий смак говорить про надлишок оцту або іншої харчової кислоти, що викликає у людини шлункові захворювання.

При розгляданні упаковки потрібно віддавати перевагу тому кетчупу, у якого в складі вказано найменшу кількість консервантів. Якщо кетчуп має термін зберігання до двох років без вказівки консервантів у складі, варто утриматися від придбання такої продукції.

Склад спецій повинен бути класичним і містити цибулю, часник, мелений чорний перець, петрушку та імбир. У якісному продукті, як правило, використовуються виключно натуральні приправи, а в інших випадках застосовують штучні ароматизатори. У складі кетчупу не повинні бути присутні крохмаль, оцет, овочеве або фруктове пюре.

Наостанок розвіємо 3 міфи про кетчуп:

Міф 1. Якісний кетчуп має високу густину. Густий кетчуп - не показник натуральності, адже туди може бути підмішаний крохмаль. Хороший кетчуп має середню текучість. Якщо він падає з ложки шматками або навпаки - надто рідкий, то виробник зекономив на помідорах.

Міф 2. Якісний кетчуп може бути недорогим. Густий кетчуп, в який не додавали згущувачів або крохмаль, не може коштувати дуже дешево. Адже потрібно 1,5-2 кг помідорів, аби приготувати принаймні 200 г натурального кетчупу.

Міф 3. Натуральний кетчуп має червоний колір. Якісний кетчуп має буре забарвлення, як варені помідори. Кетчуп повинен мати помідорний смак. Якщо спецій та оцту забагато, то виробник хотів щось приховати.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама