Життя

Як обрати сонцезахисний крем

. 7508

Сезон літнього відпочинку розпочався, тож саме час подумати про надійний захист шкіри від сонячного випромінювання. Щоб перебування на сонці було безпечним, необхідно підтримувати питний режим, носити головний убір, окуляри, зручний та легкий одяг. Та не менш важливо піклуватися про захист шкіри, зокрема коли приймаєте «сонячні ванни» на пляжі. Сьогодні ми маємо величезний вибір сонцезахисних засобів. Як серед них обрати такий, що буде безпечним і допоможе врятувати шкіру від сонячних опіків, з’ясовуємо з фахівцями Держпродспоживслужби області.

8ba depositphotos 45805945 m 2015

Зверніть увагу на склад сонцезахисного крему. Перш ніж купувати сонцезахисний засіб, переконайтеся, що в ньому немає небезпечних речовин, а саме: параамінобензійної кислоти (ПАБК), РАВА і близьких до нього Ethylhexyl dimethyl Para-aminobenzoic Acid, Benzophenone-4, Benzophenone-3/Oxybenzone, Butyl, Methoxydibenzoylmethane/Avobenzone/Parsol +1789 Cerium oxide. Ці речовини можуть викликати алергічну реакцію на чутливій шкірі.

Що краще: діоксид цинку чи оксид цинку? Звичайно ж, обидва варіанти не є натуральними, але безпечнішим буде оксид цинку, оскільки має ширший UVA і UVB спектр поглинання та забезпечує кращий захист.

Вибирайте крем без вітаміну А. Цей вітамін відомий як антиоксидант, а також має омолоджуючий ефект. Але якщо вітамін А присутній у сонцезахисному кремі, краще відкласти його. Адже під впливом сонячного світла синтетичний вітамін А в кремах і навіть у косметиці робить протилежне тому, для чого він призначений, і стає шкідливим для шкіри, стимулюючи при цьому ріст пухлин.

Обираємо SPF. Sun Protection Factor («сонцезахисний фактор») – це позначка, яка разом з індексом, що біля неї, означає, скільки шкіра зможе бути без захисного крему.

Як же це розрахувати? Спочатку треба подивитися на цифри біля цих трьох літер, а також визначити, скільки часу ви можете підставляти обличчя та тіло під прямі промені. Наприклад, якщо без захисного засобу ваша шкіра може згоріти за 10 хвилин, то, нанісши такий крем з індексом, приміром, 30, маєте ризик обпалитися через 300 хвилин, тобто через 5 годин (10 хв* SPF 30=300 хв). Чим вищий вказаний рівень SPF, тим сильнішим буде захист шкіри.

Дитячий сонцезахисний крем. Діти потребують захисту від сонця навіть більше, ніж дорослі. Але будьте дуже обережні, вибираючи для них сонцезахисний крем. У дітей дуже чутлива шкіра, а деякі інгредієнти в сонцезахисних кремах можуть викликати алергічні реакції. Тому добре вивчіть наявний асортимент і обирайте сонцезахисний крем, призначений для дітей. Дитячі сонцезахисні креми не містять параамінобензойної кислоти (PABA) і бензофенону, що можуть бути шкідливими для дитячої шкіри.

Сонцезахисний крем повинен бути щільним. Якщо ж на ділі крем від ультрафіолету покриває тіло тонкою плівкою, то, по-перше, в його складі мало фільтрів, по-друге, він буде погано захищати шкіру від сонячних променів.

Дата виготовлення. Чим свіжіший сонцезахисний засіб, тим кращою буде його ефективність. Інгредієнти в сонцезахисних засобах легко втрачають свої властивості, навіть якщо вони не використовуються. Тож важливо купити максимально свіжий продукт. Сонцезахисний засіб з вичерпаним терміном придатності може навіть завдати серйозної шкоди.

Варто пам’ятати, що навіть найякісніший і найдорожчий сонцезахисний крем не може повністю захистити від негативного впливу ультрафіолетових променів. Тому варто утримуватися від перебування під сонцем в години його найбільшої активності – з 10 до 17.

Бережіть себе та відпочивайте безпечно!

 Фото lady.tochka.net 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама