Життя

Як вибрати сонцезахисні окуляри

. 8162

 

З приходом літа наш організм отримує більше сонячних променів, ніж необхідно. Часто ми забуваємо про таку чутливу зону, як очі, і бережемо від сонячних променів лише шкіру. Пропонуємо разом з фахівцями Держпродспоживслужби області розібратися, на що звертати увагу при виборі сонцезахисних окулярів, щоб літній відпочинок був лише на користь.

956865

Спектр сонячного випромінювання ділиться на ультрафіолетове, видиме та інфрачервоне. Інфрачервоне не шкодить нашим очам, натомість надмірне ультрафіолетове та видиме випромінювання здатне нашкодити організму.

Зокрема, ультрафіолетові сонячні промені підвищують ризики пошкодження центральних відділів сітківки, що призводить до погіршення зору, а у деяких випадках може навіть призвести до серйозних захворювань.

 

Як вибрати сонцезахисні окуляри

На окулярах має бути маркування «UV-PROTECTION». Це підтвердження того, що окуляри захищають очі і від UVA, і від UVB променів.

UVA позначає ультрафіолет типу А, а UVB – типу В (цей тип вважається найнебезпечнішими для людини, хоча більшість цих променів поглинає атмосфера). Відповідно, чим вищий на окулярах показник UVB – тим краще.

Ще одна наклейка на лінзах окулярів повідомляє відсотки пропуску світла. Рекомендуємо вибирати окуляри, на яких зазначено максимальну ступінь захисту (80-100%).

Зверніть увагу, маркування «100% UV-PROTECTION» на пластикових окулярах має викликати у вас підозру, адже повністю ультрафіолет нейтралізує тільки скло. Тому вам можуть пропонувати підробку.

Для пластикових окулярів хорошим вважається показник 80-90%.

 

Остерігайтесь підробок сонячних окулярів

Якісні сонячні окуляри обов'язково мають сертифікат, де описана вся необхідна інформація. Стандарти якості відрізняються залежно від країни-виробника. Однак основними вважаються три стандарти якості:

– європейський стандарт (EN 1 836: 2005);

– австралійський стандарт (AS / NZ 1067: 2003);

– американський стандарт (ANSI Z80,3-2001).

 

Якого кольору лінзи краще

Для максимального комфорту від небезпечного випромінювання варто обрати темно-сірі окуляри. Жовті та помаранчеві підходять для хмарної погоди.

Окуляри з дзеркальним ефектом чудові для моря чи гір. А ось червоні лінзи занадто агресивні для очей. Вони спотворюють кольори і погіршують орієнтацію на місцевості.

Також звертайте увагу на те, щоб окуляри мали рівномірне затемнення, адже від лінз навіть із плавним переходом зверху донизу очі швидко стомлюються.

Варто зауважити, що темні лінзи не завжди фільтрують ультрафіолет краще, ніж світлі.

 

Скло чи пластик

Лінзи для сонцезахисних окулярів роблять зі скла, полікарбонату та пластику. Тут вибір за вами, адже кожен з цих варіантів має свої недоліки та переваги.

Скло, наприклад, найпрозоріший матеріал. Однак скляні окуляри досить важкі і можуть викликати дискомфорт. Також вони швидко запотівають та можуть розбитися.

Полікарбонатні лінзи значно міцніші за скло чи звичайний пластик. Тому їх радять обирати для дітей та спортсменів.

Проте полікарбонат легко подряпати і він не такий прозорий, як скло.

 

На що звернути увагу під час примірки

Окуляри мають щільно прилягати до вашого обличчя, тоді вони пропускають менше світла по краях. Однак стежте, щоб вії не торкалися лінз. Якщо ви їдете відпочивати на море, обирайте сонцезахисні окуляри з широкою оправою, щоб краще захищати очі від променів.

Сонцезахисні окуляри, як і звичайні, повинні ідеально підходити за розміром, зручно сидіти і не тиснути на перенісся чи за вухами.

Крім того, у складі окулярів не повинно бути небезпечних сполук, зокрема, бісфенолу або фталату.

Бережіть себе від надмірних сонячних променів та нехай відпочинок буде лише на користь!

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама