Життя

Як діяти вразі покупки зіпсованих продуктів.

. 3395

Фахівці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають консультацію, що робити, якщо ви випадково придбали зіпсований продукт.

Влітку, через спеку, небезпека придбання зіпсованих продуктів, які можуть призвести до отруєння, зростає в рази. Саме через це, у спеку, людям доводиться ретельніше стежити за своїми покупками і, в тому числі, дещо змінювати звички свого харчування, адже влітку більшість продуктів потрапляє в розряд швидкопсувних.

Випадково придбати зіпсовані продукти харчування можна і на ринках, і в магазинах. Якщо ви випадково купили неякісну їжу, відстоювати свої права можна і потрібно. Все, що стосується прав споживачів та їх захисту передбачено Законом України "Про захист прав споживачів" та Законом України "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів", в якому детально роз’яснюється, що таке харчовий продукт, який придатний для вживання.

У випадку, якщо ви придбали неякісну їжу в магазині або супермаркеті, можна вимагати заміни товару. Якщо ж вам відмовили у заміні товару а вартість не компенсували, ви маєте право вимагати у адміністрації провести експертизу товару. Це їх обов`язок відповідно до закону і експертиза проводиться за їх рахунок.

Також за встановленням справедливості можна звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка проведе експертизу. Але діяти треба швидко - так як це продукти, що швидко псуються, все зробити потрібно протягом 24 годин, щоб час не вплинув на достовірність результатів.

Основне, що допоможе відстояти свої права - це фіскальний чек. Його потрібно вимагати завжди, навіть на продуктовому ринку. Це єдиний захист споживача.

При наявності чеку та маючи на руках експертний висновок, що підтверджує низьку якість продукту або його зіпсованість – ви можете звернутися до суду за захистом свої прав. Ви маєте право на відшкодування повної вартості продукту та збитків, які ви понесли чи можете понести (витрати на проведення експертизи, витрати на лікування – вразі необхідності). Також в судовому порядку можна відстояти стягнення моральної шкоди.
Звертаємо увагу на те, що у випадку якщо неякісний продукт харчування був куплений на ринку необхідно звернутися до адміністрації ринку та вимагати документи, що підтверджують якість проданого вам товару. Потрібно розуміти, що на кожному ринку є лабораторія, і перед початком продажу, кожен, хто реалізує свій товар на ринку, повинен пройти лабораторне дослідження та перевірити його якість. Такі продукти, як молоко, м`ясо і риба, контроль проходять щодня.

Увага! Якщо документи підтверджують якість, а за фактом все інакше, тоді необхідно звернутись повторно до лабораторії перевіривши конкретний продукт куплений вами. Крім того, наприклад м`ясо, лабораторія маркує - вказується дата і номер проходження лабораторної оцінки. 

Але з практичної сторони, якщо ж ви і купуєте продукти харчування на ринку, то обирайте той, де лабораторія щодня перевіряє їх якість. Не варто купувати продукти у людей, які торгують, наприклад, вздовж дороги. Їх діяльність фактично незаконна а якість продуктів перевірити неможливо. Покупець, який придбає у них товар неналежної якості, довести, що він був неякісний ніяким чином не зможе. Звичайно, можна буде викликати поліцію за несанкціоновану торгівлю, але, по суті, ви просто виженете торговця з цього місця.

Вразі виникнення таких обставин та необхідності звернення до суду за захистом свого порушеного права або для отримання більш детальної консультації з даного питання, мешканці міста Кропивницького мають змогу звернутися до Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: 095 876 62 33, (0522) 32-08-24.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама