Життя

Як обрати якісні батарейки і зберегти довкілля

 Автор: Анастасія Дзюбак. 13208

 

Уявити наше життя без гаджетів, які живляться від батарей, неможливо. А що робити, коли батарейка перестала працювати? Як заощадити і водночас не зашкодити довкіллю?


ДЕГО «Флора» в рамках проекту "Сортуй" пропонує рекомендації, які дозволять екологічно свідомим громадянам мінімізувати раціонально використовувати елементів живлення та безпечного зберігання вдома відпрацьовані батарейки до моменту передачі їх на утилізацію.

 

  •  Остерігайтеся купувати продукцію невідомого виробника на стихійному ринку — вона може бути неякісною
  •  Не купуйте дешеву продукцію — фірмові батарейки обійдуться в декілька разів дорожче, але й прослужать довше
  •  Від давайте перевагу акумуляторним батарейкам, які можна підзарядити і які прослужать не один рік залежно від інтенсивності їх експлуатації.

В Україні найбільш поширеними є сольові та лужні батарейки (інші зустрічаються дуже рідко). Відрізнити лужну батарейку від сольової можна за надписом «Alkaline» та позначенням за міжнародним стандартом літерою L (наприклад, R6 — сольова батарейка, а LR6 — лужна).

  1. Віддавайте перевагу лужним батарейкам, які, на відміну від сольових, мають довший термін експлуатації, більш складну конструкцію, вищий рівень герметизації, що захищає ваше здоров’я і ваші речі від електроліту в разі його протікання та випаровування. При придбанні елементів живлення основним параметром «свіжості» батарейки є її ємність. Лужні елементи втрачають ємність повільніше сольових, і тому термін зберігання лужних батарейок довший.
  2. При виборі типу батарейки потрібно знати, що сольові батарейки призначені для живлення пристроїв з низьким і середнім рівнем споживання струму, а для пристроїв з високим споживанням струму потрібні лужні елементи (для фотоспалахів, плеєрів, електробритв, портативних радіостанцій, потужних ліхтарів і т. ін.), крім того, лужні батарейки втрачають у рік до 10 % ємності, а сольові батарейки розряджаються ще швидше.
  3. Не кладіть батарейки на сонці — перегрівання негативно впливає на їх роботу; використання батарейок на холоді скорочує термін їх експлуатації. У той же час зберігання батарейок в холодних місцях не знижує їх заряд (при тривалому зберіганні навіть рекомендується класти батарейки в холодильник), але майте на увазі, що перед використанням холодна батарейка повинна повністю погрітися (бажано добу)
  4.  Важливо пам’ятати, що батарейки мають чудову властивість — під час «відпочинку» вони злегка відновлюють заряд, тому батарейка, що працює з перервами (хоча б на годину), прослужить трохи довше, ніж батарейка, з якої «висмоктують» весь заряд за один раз.
  5. Сольові батарейки не рекомендуємо навантажувати більше двох годин, використовуйте два комплекти таких батарейок та міняйте їх кожні дві години (один комплект працює, інший — «відпочиває»), так вони довше прослужать.

Батарейки не можна викидати до загального пакету із сміттям, адже вони забруднюють довкілля. Екоактивісти рекомендують збирати їх, а згодом здавати на переробку. У разі зберігання великого обсягу відпрацьованих елементів живлення потрібно пам’ятати, що розчин, який виділяється з них, викличе корозію металевого контейнера батарейки та протече, а випаровування від батарейки шкідливі для здоров’я. Зібрані відпрацьовані батарейки потрібно тримати в поліетиленовій тарі (каністри, пляшки з-під води, мішки), але не довше двох років, після чого їх потрібно віднести до пункту збору електронних відходів. Такі пункти є у Кропивницькому і їх ви можете знайти на мапі.

 

Поширюйте

Коментуйте