Життя

Як обрати якісні батарейки і зберегти довкілля

. 6706

Уявити наше життя без гаджетів, які живляться від батарей, неможливо. А що робити, коли батарейка перестала працювати? Як заощадити і водночас не зашкодити довкіллю?
ДЕГО «Флора» в рамках проекту "Сортуй" пропонує рекомендації, які дозволять екологічно свідомим громадянам мінімізувати раціонально використовувати елементів живлення та безпечного зберігання вдома відпрацьовані батарейки до моменту передачі їх на утилізацію.

•  Остерігайтеся купувати продукцію невідомого виробника на стихійному ринку — вона може бути неякісною
•  Не купуйте дешеву продукцію — фірмові батарейки обійдуться в декілька разів дорожче, але й прослужать довше
•  Від давайте перевагу акумуляторним батарейкам, які можна підзарядити і які прослужать не один рік залежно від інтенсивності їх експлуатації.

В Україні найбільш поширеними є сольові та лужні батарейки (інші зустрічаються дуже рідко). Відрізнити лужну батарейку від сольової можна за надписом «Alkaline» та позначенням за міжнародним стандартом літерою L (наприклад, R6 — сольова батарейка, а LR6 — лужна).

•Від давайте перевагу лужним батарейкам, які, на відміну від сольових, мають довший термін експлуатації, більш складну конструкцію, вищий рівень герметизації, що захищає ваше здоров’я і ваші речі від електроліту в разі його протікання та випаровування. При придбанні елементів живлення основним параметром «свіжості» батарейки є її ємність. Лужні елементи втрачають ємність повільніше сольових, і тому термін зберігання лужних батарейок довший.

•  При виборі типу батарейки потрібно знати, що сольові батарейки призначені для живлення пристроїв з низьким і середнім рівнем споживання струму, а для пристроїв з високим споживанням струму потрібні лужні елементи (для фотоспалахів, плеєрів, електробритв, портативних радіостанцій, потужних ліхтарів і т. ін.), крім того, лужні батарейки втрачають у рік до 10 % ємності, а сольові батарейки розряджаються ще швидше.

•   Не кладіть батарейки на сонці — перегрівання негативно впливає на їх роботу; використання батарейок на холоді скорочує термін їх експлуатації. У той же час зберігання батарейок в холодних місцях не знижує їх заряд (при тривалому зберіганні навіть рекомендується класти батарейки в холодильник), але майте на увазі, що перед використанням холодна батарейка повинна повністю погрітися (бажано добу)

•   Важливо пам’ятати, що батарейки мають чудову властивість — під час «відпочинку» вони злегка відновлюють заряд, тому батарейка, що працює з перервами (хоча б на годину), прослужить трохи довше, ніж батарейка, з якої «висмоктують» весь заряд за один раз.

•   Сольові батарейки не рекомендуємо навантажувати більше двох годин, використовуйте два комплекти таких батарейок та міняйте їх кожні дві години (один комплект працює, інший — «відпочиває»), так вони довше прослужать.

Батарейки не можна викидати до загального пакету із сміттям, адже вони забруднюють довкілля. Екоактивісти рекомендують збирати їх, а згодом здавати на переробку. У разі зберігання великого обсягу відпрацьованих елементів живлення потрібно пам’ятати, що розчин, який виділяється з них, викличе корозію металевого контейнера батарейки та протече, а випаровування від батарейки шкідливі для здоров’я. Зібрані відпрацьовані батарейки потрібно тримати в поліетиленовій тарі (каністри, пляшки з-під води, мішки), але не довше двох років, після чого їх потрібно віднести до пункту збору електронних відходів. Такі пункти є у Кропивницькому і їх ви можете знайти на мапі.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама