150 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримуватимуть з липня збільшену пенсій

Опубліковано . в Життя

Кількість переглядів - 1005

 

150 тисяч пенсіонерів областв, або 54 % від загальної чисельності, отримуватимуть з 1 липня збільшені розміри пенсій.

Збільшення від 39 грн до 2 545 грн стосуватиметься чотирьох категорій пенсіонерів.

Перша категорія – збільшення розміру пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (мінімальні пенсії збільшено на 67 грн).
Також збільшено пенсії, які в своєму складі містили надбавки та підвищення, що розраховуються від прожиткового мінімуму (доплата за понаднормативний стаж, надбавки учасникам війни, бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни тощо). У 73,3 тисяч пенсіонерів області (26,5%) внаслідок цього перерахунку пенсії збільшилися в середньому на 39 грн.

Друга категорія – збільшення розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543: особам, які мають необхідний страховий стаж (жінки – 30 років, чоловіки – 35 років), але розмір пенсії не досягає 2 тис. грн, встановлено доплату до пенсії таким чином, щоб сума пенсії була не менше за 2 тис. грн. Вказаний перерахунок стосується як працюючих, так і непрацюючих пенсіонерів. Таких у Кіровоградській області налічується 74,4 тис. осіб (28,2%). В середньому їхні пенсії збільшилися на 229,82 грн.

Третя категорія пенсіонерів, яким проведено перерахунок, – це особи з інвалідністю внаслідок війни. Для них з 1 липня 2019 року встановлено нові розміри мінімальної пенсійної виплати: особам з інвалідністю внаслідок війни І групи – 650% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (а це 10166 грн); особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи – 525% прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність (або 8211 грн); особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 360% прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність (або 5630,40 грн). Тобто, з 1 липня мінімальні пенсії осіб з інвалідністю внаслідок війни (а їх в області 2,3 тис. осіб) зросли на 5708 грн, 4222 грн та 2111 грн відповідно.

Четверта категорія осіб, яким проведено перерахунок, – це особи з інвалідністю, захворювання яких пов'язане з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тепер їхні пенсії можуть обчислюватися із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. З 1 липня особам з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи пенсії перераховано як особам з інвалідністю внаслідок війни (650%, 525% або 360% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб). У разі доцільності, їхні пенсії будуть перераховані із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати в індивідуальному порядку, та проведено відповідну доплату.

За матеріалами ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити