Життя

150 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримуватимуть з липня збільшену пенсій

 Автор: Валерія Жовтун. 1927

 

150 тисяч пенсіонерів областв, або 54 % від загальної чисельності, отримуватимуть з 1 липня збільшені розміри пенсій.

Збільшення від 39 грн до 2 545 грн стосуватиметься чотирьох категорій пенсіонерів.

Перша категорія – збільшення розміру пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (мінімальні пенсії збільшено на 67 грн).
Також збільшено пенсії, які в своєму складі містили надбавки та підвищення, що розраховуються від прожиткового мінімуму (доплата за понаднормативний стаж, надбавки учасникам війни, бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни тощо). У 73,3 тисяч пенсіонерів області (26,5%) внаслідок цього перерахунку пенсії збільшилися в середньому на 39 грн.

Друга категорія – збільшення розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543: особам, які мають необхідний страховий стаж (жінки – 30 років, чоловіки – 35 років), але розмір пенсії не досягає 2 тис. грн, встановлено доплату до пенсії таким чином, щоб сума пенсії була не менше за 2 тис. грн. Вказаний перерахунок стосується як працюючих, так і непрацюючих пенсіонерів. Таких у Кіровоградській області налічується 74,4 тис. осіб (28,2%). В середньому їхні пенсії збільшилися на 229,82 грн.

Третя категорія пенсіонерів, яким проведено перерахунок, – це особи з інвалідністю внаслідок війни. Для них з 1 липня 2019 року встановлено нові розміри мінімальної пенсійної виплати: особам з інвалідністю внаслідок війни І групи – 650% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (а це 10166 грн); особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи – 525% прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність (або 8211 грн); особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 360% прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність (або 5630,40 грн). Тобто, з 1 липня мінімальні пенсії осіб з інвалідністю внаслідок війни (а їх в області 2,3 тис. осіб) зросли на 5708 грн, 4222 грн та 2111 грн відповідно.

Четверта категорія осіб, яким проведено перерахунок, – це особи з інвалідністю, захворювання яких пов'язане з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тепер їхні пенсії можуть обчислюватися із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. З 1 липня особам з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи пенсії перераховано як особам з інвалідністю внаслідок війни (650%, 525% або 360% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб). У разі доцільності, їхні пенсії будуть перераховані із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати в індивідуальному порядку, та проведено відповідну доплату.

За матеріалами ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Поширюйте

Коментуйте