Життя

Як правильно обрати диню

 Автор: Ірина Маслюкова. 8081

Соковита, ароматна, стигла і солодка диня - улюблений смаколик багатьох людей. Вона насичена магнієм, калієм, залізом, вітамінами. Вживання дині прекрасно втамовує спрагу, знижує рівень холестерину в крові і є заспокійливим засобом.

 

ди

От тільки часто буває так, що красива на вигляд динька виявляється несмачною.

Тож разом з фахівцями Держпродспоживслужби області дізнаємося як вибрати справді смачну диню.

Запах. Хороша стигла диня пахне медом. Якщо ви не відчуваєте запаху взагалі, диня пахне тільки зеленню або запах вже неприємний, краще таку диню відкласти. Вона буде або зеленою, або переспілою.

Зовнішній вигляд. Диня має бути без порізів, вм'ятин, тріщин, і плям. М'якоть під плямами і вм'ятинами може бути гіркою, а солодка м'якоть дині є прекрасним місцем для розмноження бактерій.

Звук. При поплескуванні по дині вона повинна видавати глухий звук.

Пружність. Якщо натиснути на шкірку пальцями, диня повинна трохи пружинити. Якщо вона тверда, значить все ще зелена. Якщо, навпаки, пальці провалюються, значить диня перезріла і скоро зіпсується. Вона також може виявитися гіркою біля шкурки.

Які дині купувати не варто:

- не треба купувати диню на несанкціонованих прилавках і на узбіччях уздовж автострад. За декілька днів середньостатистична динька може накопичити пристойну кількість важких металів та інших токсичних речовин, що містяться в автомобільних вихлопах;

- не варто, спокусившись істотною знижкою, купувати пошкоджену диню: в тріщинах шкірки можуть ховатися збудники захворювань;

- з цієї ж причини ніколи не купуйте розрізану диню та не куштуйте її у продавця з ножа;

- дині повинні лежати не на землі, а на спеціальному піддоні під навісом;

- у продавця мають бути на руках результати лабораторного контролю його продукції. Не соромтеся запитати про це.

Як правильно вживати:

Перед вживанням обов'язково ретельно промиваємо диню під теплою водою з милом. Тому що саме в шкірці дині і на всій її поверхні присутні токсини. Ніколи не зберігайте розрізану диню в теплі при кімнатній температурі, після споживання одразу ховайте в холодильник.

Коли купувати:

Якщо ви хочете купити диню хорошої якості, то краще робити це в сезон, тобто наприкінці серпня або на початку вересня. Найбільш корисні дині більш пізніх строків дозрівання, тому що їх вирощують не під плівковими покриттями і використовують менше отрутохімікатів і мінеральних добрив.

 

Поширюйте

Коментуйте