Життя

Хто і як на Кіровоградщині може повернути кошти за освіту

. 1509

 

За навчання на платній основі можна частково повернути гроші, скориставшись так званою податковою знижкою.

 3 8

Як повідомляє пресслужба ГТУЮ у Кіровоградській області, мовиться як про дошкільну, так і вищу освіту. А ще додаткові заняття в гуртках, які мають акредитацію від Міносвіти.

«Важливим є той нюанс, що раніше можна було повернути кошти за освіту лише у вищих навчальних закладах. Тепер цим правом можна скористатися за оплату навчання у дитячих садках, спортивних і музичних школах. Єдиний момент: заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти», – каже керівник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

Із метою інформування про нюанси отримання соціальної пільги фахівці юстиції провели ряд тренінгів, під час яких завітали до чотирьох вищих навчальних закладів Кіровоградщини.

Як відзначив Вадим Гуцул, щоб оформити податкову знижку потрібно звернути увагу на один нюанс: у квитанції про сплату за навчання мають бути вказані дані саме тієї особи, яка укладала договір із закладом освіти. Інакше пільгу отримати не вдасться. Також потрібно зібрати наступний пакет документів:
копія паспорта;
копія ідентифікаційного номеру;
копія про доходи за формою №3;
копія договору із закладом освіти;
копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
податкова декларацію про майновий стан і доходи;
заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Після збору всіх необхідних документів, потрібно звернутися до відділення фіскальної служби за місцем проживання. Кошти повернуться впродовж 60 днів із моменту подачі всіх необхідних документів.

При цьому скористатися пільгою вдасться лише тим, хто здобуває освіту у вітчизняних вищих навчальних закладах. Якщо ж дитина навчається за кордоном, доведеться розраховувати на власні сили. Це також стосується навчання і на військових кафедрах.

Нагадаємо, батьки дітей, які навчаються в школах, дитячих садочках можуть отримати 18% податкової знижки за оплату навчання.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама