Життя

Як витримка в бочках впливає на смак алкоголю

. 1815

 

Виготовлення найвишуканіших, благородних спиртних напоїв не може обійтися без бочкової витримки. Як правило, значимість алкоголю оцінюється по періоду, відведеного для зберігання продукції в бочках. Звичайно, інші критерії якості теж важливі. Але сьогодні ми дізнаємося, як формується смак алкогольних виробів під впливом деревини.

 

Як вибирають матеріал для бочок

Дерев'яні бочки можна назвати головним знаряддям на винокурнях, адже з їх допомогою налаштовуються смакові якості вина, віскі, коньяків та інших міцних напоїв. Для створення тари застосовують кілька деревних порід, найбільш затребуваною серед яких є дуб. Найчастіше перевага віддається лімузенським, славонським, кавказьким сортам. Матеріал надає спиртного глибину, неповторний аромат, наділяє його незвичайною текстурою.

Витримка своєрідним способом трансформує і покращує сенсорні якості готової продукції. Аромат стає складнішим; з'єднання, які впливають на смак, теж піддаються перетворенню. Окислення призводить до метаморфоз, що стосуються терпкості. Всі ці показники визначаються типом дерева, його хімічним складом, зосередженням в основі різних речовин.

Старіння алкоголю також проводять в ємностях з таких сортів дуба:
- американський;
- черешчатий;
- скельний;
- піренейський.

Кожен вид має відповідний рівень щільності, що впливає на розвиток фруктового аромату. Але ця ланка не єдине в ланцюжку формування смаку алкоголю. Деревина бере участь в процесі прояву антиоксидантних здібностей спиртів, що можна спостерігати на прикладі витримки міцних напоїв (віскі, коньяку, бренді). З роками їх антиоксидантний потенціал тільки збільшується.

 

Особливості випалу

Перед заповненням тари спиртовим продуктом її обпалюють. Подібна процедура вимагає делікатного підходу. Відомі кілька технік випалювання:

1. Легкий. Застосовується під час виробництва білого вина. Від бочок напій отримує нові відтінки фруктів, ванілі й квіткові нюанси.
2. Середній. Призначений для витримки повнотілих вин і бренді. Деревина наділяє напої ванільними, карамелевими і мигдальними нотами.
3. Сильний. Універсальний спосіб, оскільки підходить для різних видів спиртного. Однак найчастіше використовується при створенні бурбона, віскі і кріпленого вина.

Виготовлення як і покупка алкоголю - процес тонкий і акуратний, в ньому важливі всі деталі. З цієї причини враховуються і габарити бочок. У тарі меншого розміру напій досягає потрібних смакових властивостей швидше. Якщо ємність призначена для вина, то заповнювати її необхідно повністю, не залишаючи вільного місця. Ще один важливий нюанс - відсутність цвяхів в деревині. Зіткнення рідини з металом призведе до псування продукції.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама