Життя

Піттсбургські вчені застосували технологію, здатну мінімізувати ризик відторгнення титанових імплантів

. 6636

 

На сьогодні імплантація є сучасним і досконалим методом відновлення втрачених зубів. Лише завдяки імплантам пацієнти повністю повертають функціональну здатність зуба, включаючи корень, не зачепивши при цьому сусідні зуби. Для деяких людей ця процедура — єдиний вихід з ситуації. Строк придатності в разі приживлення досягає 30 років.

 

zu

Імплантація з титану дуже широко застосовується стоматологами по всьому світу. Цей метал має високу міцність, низьку щільність, також йому притаманні антикорозійні властивості. Однак, незважаючи на все це, поверхня титанових імплантів здатна накопичувати мікроби, які можуть призводити до запалень в навколишніх тканинах, провокувати хронічні інфекції. Все це може призвести навіть до втрати імпланта, до його відторгнення.

Вчені Піттсбургського університету проводили ряд досліджень, шукаючи вирішення цієї проблеми. Вони запропонували новий спосіб усунення побічних явлень титану завдяки електрохімічній терапії. ЄХТ має підвищувати здатність антимікробних препаратів вбивати мікроби.

Дослідники ретельно вивчали протигрибкові властивості електрохімічної терапії на диплоідному грибку. Для цього вони брали імплант на металевій основі та пропускали не сильний електричний струм через нього. Це призводило до пошкодження кліткових мембран наявних мікробів, але здорова тканина навколо ніяк не страждала. Ця терапія завдавала кліткам електрохімічний стрес, завдяки якому проникність клітинних мембран збільшувалась. Після цього мікроби набагато краще починали реагувати на застосування антибіотиків та предметів гігієни https://allo.ua/ru/irrigatory/.

Доктор Тагбо Ньєпа є автором дослідження та доцентом в Інженерній школі Свансона Піттсбургського університету. Він стверджує, що в сьогоднішній час терапія антибіотиками в кризовому стані. Більшість препаратів не працює, так як мікроби пристосовуються і проявляють стійкість до ліків. Якщо інфекція має рецидивуючий характер, вони втрачають свою ефективність.

Вчений заявляє, що струм, який використовується у новій технології, реально пошкоджує мембрани клітин у мікробів. Ймовірність ефективності антибіотиків значно зростає. Стійкі клітини стають сприятливими до препаратів та вмирають.

Не дивлячись на те, що дослідження було націлене на Candida albicans та лікування інфекцій, які виникають із-за металевих імплантів, вчені вважають, що цей новий підхід допоможе також прискорити загоєння ран.

11 жовтня 2019 року в інтернет-версії журналу «ACS Applied Materials & Interfaces» було опубліковано це дослідження.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама