Життя

Як поводити себе в гостях: відповіді на ТОП-10 питань про етикет

. 16492

На свята, зазвичай, або ми запрошуємо до себе гостей, або самі йдемо в гості. Тому для читачів “Гречки” знавчиня етикету Наталя Клименкова відповіла на ТОП-10 питань, які допоможуть зорієнтуватися в етикеті в гостях і для гостей.

52f3db1c81fa99d1ee3cff22729eb5af

10 запитань про правила поведінки вгостях

1. За який термін до дати Х потрібно запрошувати в гості? І як правильно відмовитися від запрошення?

- Зручний термін для запрошення за два тижні до святкової події. Якщо у Вас не виходить бути присутніми саме в цей час, заздалегідь попередьте господарів, але не пізніше п’яти днів до вказаної дати. Ви не повинні пояснювати причину відсутності та виправдовуватися, варто лише вибачитись та повідомити про відсутність. Це буде ввічливо, адже господиня готується.

Мене неодноразово питали, а чому під час відмови, пояснювання недоречні. Я кажу, що ваша відповідь, або причина може образити господарів, та здатись не достатньо поважною. Тому формуємо відмову за технікою «сендвіч»: добра новина-погана-знову добра. У нашому випадку: вдячність-відмова-комплімент. Наприклад: “Ми дуже вдячні за запрошення, але в цей день, на жаль у нас не вийде розділити з Вами цю подію. Я впевнена, що Ваше свято буде неперевершене, та неодмінно Ваші гості залишаться у захваті”.

2. З якими подарунками літи в гості, а що неварто дарувати?

- Нам з малечку відомо, що не гарно йти «з пустими руками». Про фрукти та солодощі для малечі ми зазвичай пам’ятаємо, а от як бути з господарями? Найпопулярніший варіант є пляшечка ігристого та цукерки. Або подарунковий набір кави чи чаю.

Натомість їстівні страви не варто брати з собою, адже це може образити господиню. Це може виглядати, наче Ви не задоволені якістю або кількістю запропонованих страв.

Виключенням є тільки, якщо це ваші близькі друзі, та саме це меню заплановане заздалегідь.
Якщо Ви запрошені до друзів, безпосередньо на святкування Нового року, то варто замислитися над персональними подарунками. Раджу також витратити час на святкове пакування, це завжди подвоює настрій при отриманні. Вибирати подарунок потрібно враховуючи інтереси отримувача та його хобі. Але це точно не має бути білизна, або засоби гігієни.

IMG 5c79398aa4d52b095e83fe8cdc2eb88e V

3. Як правильно приймати подарунки?

- Під час отримання подарунку відплатіть своїм друзям посмішкою та щирою вдячністю. Бажано одразу розкрити святкову обгортку, для того, щоб розділити чудову мить несподіванки зі своїми друзями, яким буде приємно. Отримавши квіти, потурбуйтесь відразу поставити їх у вазу. Якщо ж Ви отримали смачні пригощання чи спиртні напої - доцільно поставити їх на святковий стіл.

4. Як відмовитись від наполегливого пригощання алкоголем/стравами?

- Безпосередньо під час святкувань, ми стикаємося з тим, що деякі активісти завжди помічають, що ми мало п’ємо або взагалі відставляємо келих. На відповідь: «Я за кермом», можна почути: «Але зараз за столом» та інше.

Щоб таких моментів не виникало, давайте розглянемо два варіанти однієї події: Перший: у разі якщо Ви господарі - не наполягайте на цьому, не порушуйте комфорт Ваших гостей. Не примушуйте зайвий раз людей пити, залиште їм право самостійно обирати кількість випитого.

Другий: якщо пити не хочете саме Ви, не потрібно виправдовуватися. Ніяких – «Я на ліках», «Мені не можна», «Я це не вживаю». Просто тримайте свій келих повним, та разом з усіма відзначайте тости. Після цього можна пригубити напій, або змочити ним губи і знов поставити на стіл. З горілкою таке зробити не легко, тому не питущим для цього раджу обирати ігристі вина.

5. Які є правила поведінки дітей в гостях?

- Перед походом в гості поговоріть з дітьми про деякі норми поведінки в гостях. Особливо, якщо Ви вперше запрошені в цей дім. Насамперед, якщо дитина не знає чи можна щось взяти\зробити, то нехай зайвий раз спитає у батьків або господарів. Абсолютної волі дозволяти дітям у чужому помешканні не можна, навіть якщо Ви прихильник вільного виховання. Таким чином Ви дасте відчути, що Вас можна звати в гості й надалі.

6. Якими мають бути тости/побажання?

- Тости прийнято робити нетривалими. Буде чудово, якщо Ви підготуєте тости завчасно. У вузькому колі перший тост завжди на честь господарів. Але може бути, що перший тост прозвучить на честь почесного гостя. Не можна для привертання уваги бряцати столовими приборами по келиху. Коли людина вимовляє тост, уся увага повинна бути прикутою до тієї людини, на чию честь він промовляється. Коли настає мить дотику келихами на честь тосту, необхідно дивитися візаві в очі.
Взагалі тост є власним волевиявленням присутніх, до цього не можна примушувати.

7. На які теми ліпше говорити, а які варто уникати?

- Дозволені теми за столом виявити не складно. Це - погода, загальні розмови про свято, як доїхали, та похвала господарям за смачні страви. Але варто пам’ятати, що існують теми, які краще не чіпати. Це політика, виключення тільки тоді, коли Ви впевнені, що всі присутні прихильники однієї політичної сили. Релігія, діти також є табуйованою темою, особливо, якщо Ви не впевнені, що всі присутні мають здорових дітей, та ніхто з оточуючих не втрачав дитину, і ваші теревени не принесуть нікому біль. Гроші, достаток – теми, які не варто згадувати на святі. Також будьте обережні з темою здоров’я. Не можна скиглити за столом про свої діагнози, пологи, та кількість прийнятих ліків, щоб дійти на свято.

8. Варто брати з собою домашнє взуття чи одягати запропоноване господарями?

- Пропонувати гостям капці це – моветон. І брати з собою їх також не варто, особливо в нове місце. В Європі взагалі прийнято ходити в гості на прийоми у взутті. Для взуття на підборах навіть існують спеціальні поліуретанові накладки, щоб не псувати паркет. І тільки на совісті гостя, чи знімати йому взуття, чи ні.

9.Чи можна барати домашніх улюбленців, ідучи в гості?

- Не потрібно брати з собою своїх домашніх улюбленців, навіть якщо вони для вас більше, ніж частина родини. Навіть якщо Ви впевнені, що господарі люблять Вашу тваринку. У інших гостей може бути алергія або просто неприязнь до Вашого улюбленця. І хтось буде вимушений покинути свято. Може бути незручно і неприємно.

10. Є часова норма “бути в гостях”? Коли варто іти з гостей?

- Так, і визначають їх господарі. Щоб це зрозуміти, не потрібно ніяких особливих знань. Варто розуміти, якщо розпочався «солодкий стіл» або принесли чай, настала пора згадувати, де висить Ваша куртка і яку службу таксі краще викликати. Також можна звернути увагу на господиню, якщо в неї столові прибори складені в позицію «Я ЗАВЕРШИВ», та вона давно нічого не їсть і встигла Вам подякувати за присутність – Ви вже затримуєтесь.

Існують випадки коли Вам потрібно раніше покинути свято. В цьому випадку Ви, не привертаючи увагу усіх присутніх, окремо повідомляєте про свій від’їзд лише господарів. Знов нагадую – не виправдовуйтесь, а прощайтеся за указаною вище формулою «сендвіча».

Валерія Жовтун. Фото з вільних джерел, з домашнього архіву Наталі Клименкової

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама