Життя

Безпечний лід: правила поведінки на кризі

. 3674

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області оприлюднив правила поведінки на кризі.

17.02.17 lyod

Фахівці нагадують, що для групи людей безпечним є лід завтовшки не менше, ніж 15 см.

 Крига блакитного кольору найміцніша, а білого – значно слабша.

Для масового катання на ковзанах лід має бути завтовшки не менше 25 см. Перш ніж ступити на замерзле водоймище, слід дізнатися про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета. Ніколи не перевіряйте товщину криги ударами ніг.

Якщо ви провалилися під кригу

Не панікуйте, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою; кличте на допомогу; намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на край криги грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; якомога ефективніше використовуйте своє тіло, збільшуючи ним опорну площу.

Якщо хтось провалився під кригу

Перш ніж кинутися на допомогу, необхідно покликати на допомогу інших людей, дорослих; знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку); оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Крикніть, що йдете на допомогу; наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; обговоріть свої дії з постраждалим (домовтесь про команду, на яку потужним ривком будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути власне тіло на поверхню).
Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санчата чи щось подібне й витягніть його на лід.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама