Життя

Чи має право сільрада забрати землю в кооперативу який не обробляє городи

. 6132

 


З огляду на введення вільного ринку землі, яке очікується незабаром, питання власності на землю стає ще більш актуальним. До «Гречки» звернулись члени одного з садово-городніх кооперативів поблизу Кропивницького, через чутки про те, що сільрада, на території якої знаходяться городи, зможе відібрати в них землю.

 

788f65340c5be8e504286df98d145176

Люди стали членами кооперативу майже 30 років тому, згодом у 90-их приватизували свої ділянки і всі ці роки платили податок на землю. Деякі ділянки вже перейшли у спадок новим власникам. Аж раптом з’явились чутки, що сільська рада планує забрати землю кооперативу, бо вона не обробляється належним чином. Чи таке можливо?
Ситуацію коментує Наталія Цуцман, фахівчиня Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Кооператив — юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування.

Відповідно до Земельного законодавства України інших нормативно-правових актів, громадяни які перебувають (перебували) в кооперативі мають право на приватизацію цих земельних ділянок, згідно рішення державних органів та органів місцевого самоврядування.

"На мою думку дії сільської ради законні тільки в тому разі, якщо в кооперативі якому було надано у користування земельна ділянка під городи залишились не приватизовані членами кооперативну. В такому разі сільські, селищні ради можуть бути зацікавленні в поверненні саме цих неприватизованих земельних ділянок.

На ті земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю сільські, селищні ради не можуть претендувати так, як вони передали їм земельні ділянки у власність на основі рішень (розпоряджень).

Якщо сільські, селищні ради вважають незаконними дії щодо приватизації членами кооперативів земельних ділянок, то може вирішити дане питання тільки через суд", - каже фахівчиня.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама