Життя

Що робити якщо забронювали путівку у країну, де виявили коронавірус

. 5412

Зараз щодня з'являється інформація про нові випадки коронавірусу в світі. Наприклад, в Італії через вірус обмежили масові заходи і посилили заходи безпеки в низці регіонів. Що робити, якщо ви турист, який заздалегідь забронював тур в одну із країн, де виникла проблема.

 

87980068 196747861392099 3191195533112770560 n

Уважно обирайте турагента і туроператора

Бронюючи тур туристам пропонують звертатись до надійних турагенцій і цікавитись, хто саме є туроператором.

"Існують туристичні оператори і турагенції - посередники між оператором і туристом. На сьогоднішній день будь-яка людина може відкрити Агенцію, раніше потрібно було отримували ліцензію. Тобто турагент може надрукувати договір, який вважає за потрібне і прописати там все, що завгодно. І тому обов'язково потрібно задати питання чи прописані штрафи за відміну подорожі і в якому розмірі теж є в договорі.

Наприклад, ми є офіціальною точкою продажу "Тез тур", тобто використовуємо договір, який надав оператор. По нашому договору Ви можете відмінити подорож за 14 днів до вильоту. Якщо, наприклад, хтось захворів, або не може летіти, можна замінити людину безкоштовно (в багатьох інших агенціях така заміна платна).
Окрім того, у нашого туроператора в кожній країні, куди ми пропонуємо поїхати на відпочинок, є офіс звідти ми маємо всю важливу інформацію, і про ситуацію з коронавірусом у тому числі. Зараз кожен день нам надходять листи з самої Італії і Австрії", - пояснює Вікторія Виходець, представниця "Тез туру" в Кропивницькому.

Якщо на дати виїзду країну закриють, то тут туристу або повернуть гроші, або запропонують інший напрям.

Читайте договір

Ситуацію "Гречці" роз’яснили в Держпродспоживслужбі області.

Відповідальність туроператора (турагента) згідно з Законом України «Про захист прав споживачів» передбачена саме за невиконання умов договору.

Саме заключення договору є фактом виникнення туристичних відносин. Встановленого зразка такого договору немає, однак є обов`язкові умови, що мають бути зазначені:

- строк перебування у місці надання туристичних послуг із зазначенням дат початку та закінчення туристичного обслуговування;

-характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, дата, час і місце відправлення та повернення; 

- готелі, їх місце розташування, категорія, а також строк і порядок оплати готельного обслуговування;

- види і способи забезпечення харчування;

- мінімальна кількість туристів у групі;

- програма туристичного обслуговування;

- види екскурсійного обслуговування та інші послуги, включені до вартості туристичного продукту;

- страховик, що здійснює обов’язкове та/або добровільне страхування туристів;

- правила в’їзду до країни (місця) тимчасового перебування та перебування там;

- вартість туристичного обслуговування і порядок оплати та форма розрахунку.

Всі інші питання треба розглядати конкретно по укладеному договору і тоді на його пункти посилатися.

Часто у типових договорах туроператор (турагент) не несе відповідальності та не сплачує компенсації за можливі порушення та дії, що не належать до його компетенції, а саме:

- за зміну розкладу, закриття аеропортів тощо

- призупинення подорожі, що викликане діями консульської, митної, прикордонної, імміграційної служб та інших установ щодо неможливості в’їзду на територію країни.

В той же час можуть бути пункти про форс-мажорні обставини, де сторони звільняються від майнової відповідальності за невиконання зобов’язань, серед яких вказано епідемії.

У відомстві зазначають, що всі туристи можуть безкоштовно проконсультуватись в управлінні захисту споживачів, взявши з собою договір.

Фото Wallstreet Journal

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама